Vodeni sportovi

Splitski Jadran i Jug CO pobjedama otvorili novu sezonu regionalne lige

Petar Jenjić • subota, 13.10.2018.

Danas su odigrana dva susreta prvog kola Triglav Jadranske lige u kojima nije bilo prevelike drame. Do pobjede je stigao Jug CO koji je svladao Šabac, kao i splitski Jadran koji je bio bolji od POŠK-a...

Šabac nije bio prevelika prepreka za vaterpoliste Juga CO na startu nove sezone Jadranske lige. Dubrovčani su u Gružu stigli do pobjede sa 16:8 u utakmici u kojoj se nijednom nisu našli u zaostatku. Prvu četvrtinu zaključili su vodstvo 5:1, a prednost do kraja sačuvali.

Alexandros Papanastasiou s četiri pogotka bio je najbolji u redovima Juga, dok su po tri gola dodali Luka Lozina i Xavi Garcia. Marko Janković, Petar Velkić i Nikola Marković tri su se puta upisali u strijelce za goste.

U susretu dvaju splitskih klubova do pobjede je stigao Jadran koji je s 14:6 bio bolji od POŠK-a. Večerašnji domaćin nakon prvog poluvremena imao je tri pogotka prednosti (6:3), da bi razliku povećao na +5 uoči posljednje dionice (10:5). Bez većih problema Jadran je utakmicu priveo kraju.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Anđelo Šetka s četiri pogotka, dok je tri gola dodao Boris Popović. Po dva pogotka kod POŠK-a postigli su Marino Divković i Filip Vuleta.