Štrlek predvodio strijelce Veszprema u pobjedi kod Montpelliera

Branimir Korać • nedjelja, 14.10.2018.

Najzanimljiviji subotnji dvoboj u Ligi prvaka rukometaša odigran je u Francuskoj gdje je Montpellier ugostio Veszprem i upisao i peti poraz...

Nakon dvije pobjede na startu Lige prvaka, Meškov je nanizao tri poraza i vraća se u realnost. Novi je stigao protiv Barcelone u Brestu što je u neku ruku i očekivan ishod. Španjolci su puno prejaki za Bjeloruse i potvrdili su to u ovom susretu u kojem su slavili 29:21.

U prvom poluvremenu Meškov je držao priključak i Barcelona se nije uspjela odvojiti, ali u nastavku susreta došla je do izražaja kvaliteta gostiju koji stvaraju razliku i visoko slave. Meškov je u drugih 30 minuta postigao samo sedam golova.

Po pet golova kod Barcelone postigli su Casper Mortensen, Aleix Gomez i Dika Mem. Kod Meškova također po pet golova postigli su Sandro Obranović i Darko Đukić, a Šime Ivić dodao je još jedan pogodak.

Montpellier je i dalje u velikim problema i bez ijednog boda. Novi poraz upisao je na svom parketu protiv Veszprema koji je slavio 30:29 u debiju na klupi Davida Davisa koji je zamijenio Ljubomira Vranješa.

Čovjek odluke bio je Roland Mikler koji je skupio sedam obrana u deset minuta kada je Veszprem radio seriju 7:2, a sedan sekundi prije kraja susreta obranio je i pokušaj Mohameda Mamdouha i Mađari su zadržali tijesno vodstvo.

"Volio bih da smo došli barem do boda koji bi bio nagrada igračima za veliki trud. Izgledali smo kao momčad, borili se i trudili, ali bilo je određenih problema. Naši vratari dio su njih, nalazimo se u teškoj situaciji i tužni smo zbog toga, ali nećemo odustati i nadamo se da će se sreća okrenuti na našu stranu", istaknuo je Patrice Canayer.

Manuel Štrlek predvodio je strijelce Veszprema sa šest golova, a pet je dodao Andreas Nilsson. Kod domaćina Melvyn Richardson zabio je sedam golova, a Valentin Porte pet.

Ademar je zasjeo na vrh svoje skupine pobjedom protiv Thuna u gostima 26:25, a Dino Slavić uspio se upisati među strijelce kod gostiju. Golužin Tatran poražen je od Sportinga 30:27 unatoč sedam golova Brune Butorca. Sedam golova postigao je i Halil Jaganjac u porazu Metalurga kod Čehovskih Medveda dok je Ante Tokić dodao četiri gola.