Göppingen na samom kraju slavio protiv Gummersbacha, Magdeburg iznenadio Flensburg

Jan Šneler • srijeda, 17.10.2018.

U osmini finala DHB Pokala, večeras je odigrano četiri susreta, a svakako valja izdvojiti pobjedu Magdeburga kod Flensburga te uzbudljivu završnicu u Gummersbachu...

Na večerašnjem rasporedu u njemačkom rukometu bile su utakmice osmine finala DHB Pokala, odnosno Kupa Njemačke. Sve četiri utakmice bile su dobre za gledanje, a posebno uzbudljivo i zanimljivo bilo je u Flensburgu i Gummersbachu.

Magdeburg je neočekivano došao do pobjede na gostovanju kod Flensburga. Gosti su gotovo cijelu utakmicu vodili i imali uvjerljivih četiri poena prednosti (22:26) petnaestak minuta prije kraja. Činilo se da je pobjeda Magdeburga izvjesna, no Flensburg se uspijeva vratiti serijom 4:0 i uvesti susret u neizvjesnu završnicu.

Imali su domaći priliku potpuno preokrenuti rezultat, no posljednjih nekoliko minuta gosti su odigrali puno bolje i na kraju slavili rezultatom 28:31. Najbolji je kod domaćih bio Hampus Wanne sa sedam pogodaka, dok je za goste Robert Weber dodao osam. Također, u redovima Magdeburga, Željko Musa dvaput se upisao u listu strijelaca.

Kiel je uvjerljivo na domaćem terenu svladao Leipzig s 31:23. Niti jednom pobjeda domaćih nije bila upitna i Kiel je rutinski finiširao susret i upisao laganu pobjedu. Domagoj Duvnjak danas se nije upisivao u strijelce, no odličan posao odradio je njegov kolega Lukas Nilsson koji je postigao osam pogodaka. Za Leipzig, Philipp Weber devet je puta bio strijelac.

Najuzbudljivije je svakako bilo u Gummersbachu gdje je istoimeni domaćin dočekao Göppingen. Vodstva su se izmjenjivala tijekom susreta i bilo je potpuno jasno kako ćemo ući u potpuno neizvjesnu završnicu u kojoj će detalji odlučivati o pobjedniku. Gummersbach je imao vodstvo 24:23 šest minuta do kraja, no prilično lošom završnicom i neefikasnošću omogućili su gostima da slave rezultatom 24:25.

Ponajbolji igrač Gummersbacha, Gharehlo Norouzinezhad ponovno je bio najefikasniji s devet pogodaka, dok je Drago Vuković postigao dva. Kod gostiju je Sebastian Heymann ostvario učinak od šest pogodaka. Dvojica hrvatskih reprezentativaca u dresu Göppingena, Krešimir Kozina i Ivan Slišković također su dali svoj obol velikoj pobjedi. Kozina je postigao pet, a Slišković dva pogotka.

U posljednjem susretu, Erlangen je očekivano slavio protiv niželigaša Rimpar Wolfea. Sve su gosti riješili već u prvom dijelu u kojem su stekli dovoljnu prednost koju su samo tijekom nastavka susreta povećali i slavili s 21:26. Najbolji je bio Johannes Sellin s osam golova.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507