Petar Jenjić • četvrtak, 18.10.2018.

Odigrane su i preostale četiri utakmice drugog kola košarkaške Eurolige u kojima smo vidjeli nekoliko vrlo zanimljivih završnica. Drugu gostujuću pobjedu upisao je Olympiakos kod Baskonije, madridski Real preokrenuo je zaostatak protiv Milana, dok je Fenerbahče pred domaćim navijačima bio bolji od Himkija...

Do prve pobjede sezone stigao je Žalgiris koji je slavio na gostovanju kod Anadolu Efesa sa 93:79. Litavska momčad susret je prelomila odličnom drugom i trećom četvrtinom, zahvaljujući kojima je uoči posljednjih deset minuta imala okruglih 20 razlike (68:48). Do kraja je Efes uspio tek ublažiti poraz.

Brandon Davies s 18 poena i sedam skokova bio je najbolji u pobjedničkim redovima, dok je Leo Westermann dodao 17 koševa, a Paulius Jankunas 11 poena i pet skokova.

Najbolji je u redovima Anadolu Efesa bio Kruno Simon koji je susret zaključio sa 17 koševa (2/2 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 7/7), jedan skok i pet asistencija za nešto manje od 26 minuta provedenih na terenu.

Do druge pobjede stigao je Fenerbahče koji je u Istanbulu bio bolji od Himkija s 93:85. Iako je vodila gotovo cijelu utakmicu, turska momčad nije uspijevala prelomiti utakmicu. Još početkom posljednje četvrtine bilo je 68:68, ali vrlo brzo domaćin se tricama odvojio na 77:70. Iako je Himki uspijevao doći na minus tri u dva navrata, Fenerbahče je uspio sačuvati prednost.

Nicolo Melli sa 16 poena predvodio je domaću momčad do pobjede, dok su po 14 koševa dodali Bobby Dixon i Luigi Datome (osam skokova).

Najbolji je kod gostiju bio Aleksej Šved s 26 poena (trica 7/12) i osam asistencija, ali i šest izgubljenih lopti.

Novo slavlje upisao je i Olympiakos koji je slavio u gostima kod Baskonije sa 85:80. Iako smo gledali neizvjesnu završnicu, tako nije izgledalo tijekom treće četvrtine kada su Grci imali 19 koševa viška (66:47). Ipak, domaćin minutu prije kraja dolazi do samo minus tri (81:78), ali s dva uzastopna ubačaja Nikola Milutinov riješio je pitanje pobjednika.

Odlični Milutinov susret je zaključio s 23 poena i 11 skokova, dok su trojica njegovih suigrača postigla po 11 koševa: Nigel Williams-Goss, Axel Toupane i Vassilis Spanoulis (osam skokova).

Tornike Šengelia s 21 poenom predvodio je Baskoniju, Jayson Granger dodao je 17 koševa, a Vincent Poirier deset poena i devet skokova.

Iz dvoznamenkastog zaostatka vratio se madridski Real koji je slavio na gostovanju kod Milana sa 91:85. Nakon prvih deset minuta domaćin je imao 15 koševa viška (28:13), međutim, kako je vrijeme odmicalo prednost je bila sve manja, a nakon ubačaja Tavaresa Real je upotpunio preokret (59:57). Rezultat je ostao u egalu sve do završne minute susreta kada je serijom 7:0 (88:80) gostujuća momčad prelomila susret.

Anthony Randolph s 25 poena i 11 skokova predvodio je Real do pobjede, dok je Facundo Campazzo dodao 21 koš i sedam asistencija. Mike James s 21 košem i sedam dodavanja te Vladimir Micov s 20 poena bili su najbolji kod Milana.