Petar Jenjić • subota, 20.10.2018.

Noćas je odigrano devet zanimljivih utakmica u NBA ligi, međutim, nećemo ih pamtiti po dobrim predstavama hrvatskih košarkaša koji su upisali poraze. U jednoj od dramatičnijih utakmica Golden State Warriorsi stigli su do gostujuće pobjede kod Utah Jazza poenima Jonasa Jerebka...

Prvu pobjedu sezone upisali su Brooklyn Netsi koji su sa 107:105 bili bolji od New York Knicka, nakon vrlo zanimljive i dramatične završnice te im tako nanijeli prvi poraz.

Imali su Netsi 16 sekundi prije kraja vodstvo 105:102, a tada uz prekršaj poentira Enes Kanter i donosi izjednačenje. Ipak, večeras vrlo raspoloženi Caris LeVert odlazi u prodor i sekundu prije kraja polaže za pobjedu svoje momčadi.

Upravo je LeVert predvodio Netse s 28 poena, šest skokova i pet asistencija, dok su po 15 koševa dodali Jarrett Allen (11 skokova, četiri blokade) i D'Angelo Russell.

Enes Kanter i Tim Hardaway predvodili su Knickse s 29 poena. Mario Hezonja u porazu svoje momčadi dobio je 13 minuta te dodao dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tricu), jedan skok i jednu asistenciju.

Toronto Raptorsi ugostili su Boston Celtice u derbi susret Istočne konferencije te stigli do pobjede 113:101. Sve do završnih minuta teško se moglo reći tko će izaći kao pobjednik, s obzirom na vrlo izjednačen rezultat. Tri minute prije kraja Boston je smanjio na minus dva (101:99), ali Raptorsi se odvajaju tricama Greena i Lowryja. Nakon što je Lowry poentirao još jednom i donio domaćinu dvoznamenkastu razliku, susret je bio riješen.

Ponovno je jako dobru utakmicu odradio Kawhi Leonard koji je ubacio 31 poen i tome dodao deset skokova. Slijedio ga je Serge Ibaka s 21 košem i šest skokova, dok je Kyle Lowry dodao 15 poena, šest skokova i šest asistencija.

Kyrie Irving s 21 poenom i šest dodavanja predvodio je Celticse, Jayson Tatum dodao je 16 koševa i devet skokova.

Bez pobjede i u drugoj utakmici sezone ostaju Cleveland Cavaliersi koji su gostovali kod Minnesota Timberwolvesa te upisali poraz 131:123. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je domaćin dobio s 39:24 te na poluvrijeme otišao s +17 (71:54). Iako su Cavaliersi u završnici utakmice uspjeli smanjiti na četiri koša zaostatka (127:123), do preokreta ipak nije došlo.

Jimmy Butler s 33 poena i sedam skokova bio je prvo ime pobjedničke momčadi, dok je Andrew Wiggins dodao 22 koša.

Kevin Love s 25 poena, 19 skokova i sedam asistencija predvodio je Cavalierse, Cedi Osman dodao je 22 koša i osam dodavanja. Ante Žižić odigrao je deset minuta i za to vrijeme upisao učinak od sedam poena, jednog skoka i dvije asistencije.

Novu pobjedu upisali su Milwaukee Bucksi koji su odigrali puno bolju utakmicu od Indiana Pacersa koje su bez prevelikih poteškoća svladali sa 118:101.

Iako je promašio svih šest šuteva za tricu, Giannis Antetokounmpo predvodio je Buckse s 26 poena, 15 skokova i pet asistencija. Khris Middleton dodao je 23 koša.

Na drugoj strani najraspoloženiji bio je Victor Oladipo s 25 poena i pet skokova, dok se to ne može reći za Bojana Bogdanovića. Hrvatski košarkaš promašio je svih sedam šuteva iz igre, a susret je zaključio s tri poena i pet skokova za 27 minuta na terenu.

Odlična utakmica odigrana je u Salt Lake Cityju gdje je pobjedu u posljednjoj sekundi izvukao Golden State. U konačnici je slavio sa 124:123, iako je kroz dobar dio utakmice u vodstvu bila domaća momčad. Posebno se to odnosilo na koncu druge četvrtine koja je završila sa 47:37 u korist Jazzera koji su na poluvrijeme otišli s +12 (81:69).

Ipak, kao što se to moglo i očekivati kada su u pitanju aktualni prvaci, u konačnici se igralo na jednu loptu. Imala je Utah poen prednosti (123:122), a nakon što je Donovan Mitchell promašio, Warriorsima je ostalo sedam sekundi. Odgovornost je preuzeo Durant koji nije bio precizan, ali doskočio je Jonas Jerebko i poentirao za pobjedu.

Najučinkovitiji kod Warriorsa bio je Kevin Durant s 38 poena, devet skokova i sedam asistencija, a u stopu ga je slijedio Steph Curry s 31 košem i osam asistencija. Joe Ingles s 27 poena (trica 7/11) i Donovan Mitchell s 19 koševa predvodili su Jazz.

NBA:
Orlando Magic - Charlotte Hornets 88:120 (Terrence Ross 14p / Kemba Walker 26p,5as)
Brooklyn Nets - New York Knicks 107:105
Toronto Raptors - Boston Celtics 113:101
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 131:117 (Garrett Temple 30p / Taurean Prince 28p)
Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 131:123
New Orleans Pelicans - Sacramento Kings 149:129 (Nikola Mirotić 36p, 9sk / Willie Cauley-Stein 20p, 7sk)
Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 118:101
Utah Jazz - Golden State Warriors 123:124
LA Clippers - Oklahoma City Thunder 108:92 (Tobias Harris 26p 10sk / Paul George 20p, 8sk)