Petar Jenjić • subota, 20.10.2018.

Odigrano je šest utakmica devetog kola engleske Premier lige, a do nove pobjede stigao je Manchester City koji je slavio protiv Burnleyja. Prvu pobjedu sezone upisali su nogometaši Cardiffa, dok je u londonskom dvoboju Tottenham svladao West Ham...

Burnley nije bio previsoka prepreka za Manchester City na Etihadu, Građani su u konačnici stigli do pobjede od 5:0 te tako upisali sedmu pobjedu sezone. S druge strane, Burnley je nakon tri utakmice bez poraza danas upisao ukupno peti ove sezone.

Domaćin je poveo u 16. minuti nakon lijepo odigrane akcije, David Silva uposlio je Sergija Aguera na vrhu peterca, a Argentinac udarcem isprve matira protivničkog vratara.

Rezultat se nije mijenjao sve do drugog poluvremena, točnije 54. minute kada je prilično kontroverzan pogodak postigao Bernardo Silva. Već u sljedećem napadu City je postigao još jedan pogodak. Nakon kornera na odbijanac je natrčao Fernandinho koji je krasno pogodio s ruba kaznenog prostora.

U 83. minuti Riyad Mahrez podebljao je vodstvo na 4:0, precizno pogođenim udarcem s ruba kaznenog prostora. Konačan rezultat postavio je Leroy Sane sedam minuta kasnije.

Nakon dobrog otvaranja sezone Watford je zaredao sa slabim rezultatima, ali danas se vratio na pobjedničke staze. Slavio je na gostovanju kod Wolverhamptona zahvaljujući dvama pogocima u vrlo kratkom razmaku.

Igrala se 20. minuta kada je na dvadesetak metara od gola loptu dobio Etienne Capoue i snažnim udarcem neobranjivo pogodio mrežu Wolvesa. Samo 58 sekundi čekao je Watford na novi pogodak.

Jako dobru polukontru istrčala je gostujuća momčad, a po drugi puta u asistente upisao se Abdoulaye Doucoure koji je proigrao Roberta Pereyru, a ovaj utrčao u kazneni prostor i matirao vratara domaće ekipe.

Devet kola bilo je potrebno Cardiffu koji je danas stigao do prve pobjede sezone. Na domaćem terenu, do ukupno pet bodova, stigao je rezultatom 4:2 protiv Fulhama.

Andre Schürrle doveo je Fulham u vodstvo u 11. minuti, krasno pogođenim udarcem iz daljine. Ipak, već do 20. minute domaćin je s dva pogotka stigao do preokreta i vodstva.

Prvo je u 15. minuti poentirao Josh Murphy, a zatim Bobby Reid iskoristio slabu reakciju gostujuće obrane koja nije uspjela očistiti opasnost kako treba.

Domaći navijači nisu imali previše vremena za slavlje, s obzirom na to da je Fulham stigao do izjednačenja nakon nešto više od pola sata igre. Aleksandar Mitrović uposlio je Ryana Sessegnona u kaznenom prostoru, a ovaj lakoćom matirao protivničkog vratara. Sessegnon je tako postao prvi tinejdžer koji je ove sezone zabio u Premiershipu.

U 65. minuti Cardiff se vratio u vodstvom, kada je do lopte u šesnaestercu stigao Callum Paterson i uz mali odbijanac pospremio loptu u mrežu. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Kadeem Harris.

Dvoboj dvaju londonskih klubova otišao je na stranu Tottenhama koji je minimalno slavio protiv West Hama i tako upisao sedmo slavlje sezone.

Bolju igru iz prvog poluvremena Tottenham je okrunio u 44. minuti, Moussa Sissoko je ubaci, a glavom loptu u mrežu skrenuo Erik Lamela.