Ligue 1, 10. kolo, 20.10.2018, 17:00 h
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 5:0 Amiens

Jan Šneler • subota, 20.10.2018.

U 10. kolu francuske Ligue 1, aktualni prvak PSG ugostio je Amiens i upisao jubilarnu desetu pobjedu ove sezone...

Fantastično igra PSG ove sezone i čini se kako su spremniji nego ikada. Momčad izgleda napadački neprikosnoveno, a nakon deset odigranih kola Parižani imaju deset pobjeda uz nevjerojatnu gol razliku 37:6. Koliko nevjerojatno zvuči taj podatak dovoljno govori činjenica da bi u slučaju da nastave ovim tempom na kraju sezone na kontu imali čak 140 pogodaka.

To se gotovo sigurno neće dogoditi, ali nije naodmet spomenuti kako PSG uistinu nema konkurenciju u natjecanju. U današnjoj utakmici, PSG je došao u vodstvo već nakon 12 minuta. Ubacio je Angel Di Maria, a sjajno glavom loptu pogodio Marquinhos i zabio za rano vodstvo domaćih. PSG je nastavio s pritiskom nakon prvog pogotka, a u 34. minuti Edinson Cavani je jako dobro pucao, no gostujući vratar bio je na mjestu.

Gosti su se dobro držali i vjerujemo da bi pristali na minimalni zaostatak na poluvremenu. Ipak, Adrien Rabiot je glavom pogodio u 42. minuti za 2:0. U drugom dijelu, gosti su se dobro držali i dugo se činilo da će PSG sa "samo" dva pogotka razlike ispratiti Amiens. Imali su gosti i nekoliko solidnih prilika za smanjenje rezultata, no nedostajalo je koncentracije u samoj završnici.

Taman kad se trebalo ući u samu završnicu susreta, PSG je dodao gas više i postigao još tri pogotka. Prvo je u 80. minuti Julian Draxler pogodio za 3:0, da bi se samo dvije minute kasnije u listu strijelaca upisao i Kylian Mbappé. Konačnih 5:0 postavio je Moussa Diaby nakon jako lijepe solo akcije.