Branimir Korać • subota, 20.10.2018.

Barcelona je prekinula negativan niz i upisala pobjedu protiv Seville, a loša vijest za Katalonce je ozljeda Lionela Messija...

Barcelona je prekinula neugodan niz i stigla do pobjede protiv Seville. Slavila je 4:2 i tako došla do prve pobjede nakon tri remija i poraza u zadnjim utakmicama.

Dobra vijest je pobjeda u svakom slučaju, loša vijest je ozljeda Lionela Messija koji je nakon samo 20 minuta morao napustiti igru zbog ozljede ruke.

Nije moglo početi bolje za domaćina koji je već u drugoj minuti stigao do vodstva. Messi je krasno proigrao Philippea Coutinha koji rutinski zabija za 1:0.

Sevilla, kao što je i najavljeno, nije se branila već je tražila poravnanje. U šestoj minuti Arana je bio vrlo blizu pogotku, međutim vratnica je spasila domaćina, a šest minuta kasnije domaćin podiže prednost, ovaj put Messi je bio strijelac.

Ubrzo zatim problemi za domaćina, Messi je nezgodno pao i ostao ležati na travnjaku, pokušali su ga liječnici osposobiti, ali bol je bila prejaka i morao je napustiti igru.

Iako nema točnih i službenih informacija o težini ozljede, prve informacije govore kako je riječ u uganuću lakta i istegnuću ligamenta.

Na nove pogotke čekalo se do drugog poluvremena gdje je u 63. minuti Barcelona povela s 3:0. Vaclik je srušio Suareza, dosuđen je kazneni udarac koji Suarez pretvara u pogodak.

Unatoč visokom zaostatku, Sevilla se nije predavala i u 79. minuti došla je do smanjenja zaostatka preko Pabla Sarabije, no Ivan Rakitić u 88. minuti stavio je točku na i. Iskosa s ruba 16 metara lijepo je opalio iz voleja i pogodio suprotni kut.

Luis Muriel ubrzo je samo smanjio na 4:2 i tako postavio konačan rezultat.