Serie A, 9. kolo, 21.10.2018, 12:30 h
Frosinone 3:3 Empoli
Empoli

Jan Šneler • nedjelja, 21.10.2018.

U devetom kolu Serie A, Frosinone i Empoli priuštili su gledateljima pravu golijadu s čak šest postignutih pogodaka...

Frosinone nije bio favorit na svom terenu protiv Empolija, no na samom kraju susreta gosti su spašavali osvojeni bod. Frosinone je bio podređen veći dio susreta, ali Empoli nije uspijevao doći do slavlja. Domaći su tako došli do drugog boda ove sezone te još uvijek, kao niti posljednjeplasirani Chievo, ne znaju za pobjedu u Serie A.

Utakmica nije mogla krenuti bolje za Frosinone. Kad već domaća momčad ima problema s postizanjem pogodaka, uvijek dobro dođe pomoć suparnika. Ovoga puta nakon devet minuta igre, Matias Silvestre pogodio je svoju mrežu i doveo domaće u vodstvo. Ipak, gosti su nastavili s boljom igrom, čestim napadima i bilo je jasno kako neće predugo ostati takav rezultat. U 32. minuti, Miha Zajc postiže izjednačujući pogodak.

Par minuta kasnije, Silvestre se mogao iskupiti za postignuti autogol, ali je njegov udarac glavom pogodio okvir gola. Ipak, gostujući igrač iskoristit će novu priliku odmah na početku drugog dijela. U 48. minuti, nakon kornera, Silvestre konačno pogađa i donosi Empoliju zasluženih 1:2. Činilo se da će sada sve ići u korist boljeg gostujućeg sastava, no vrlo brzo Frosinone je dobio novu priliku za izjednačenje.

U 54. minuti Daniel Ciofani precizan je s bijele točke i postavlja 2:2. Dosta je kritika bilo na dosuđeni jedanaesterac, no nekako se iz usporedne snimke može vidjeti da je došlo do kontakta u kaznenom prostoru. Mini pritisak Frosinonea se isplatio jer samo devet minuta kasnije, Ciofani novim golom donosi drugo vodstvo domaćima na susretu.

Nakon ranog vodstva gostiju, domaći su vrlo brzo preokrenuli susret i gosti su bili na velikim iskušenjima. Krenuo je pritisak Empolija, trener Aurelio Andreazzoli u kratkom razdoblju napravio je tri izmjene i upravo mu se jedna od tih isplatila. U 79. minuti, Salih Ucan je pokupio ničiju loptu i isprve pucao te pogodio za izjednačenje. Kako se rezultat nije mijenjao do kraja, obje momčadi podijelile su bod i nekako smo skloni razmišljanju kako Frosinone i Empoli mogu biti zadovoljni. Frosinone nije zaslužio više, a opet Empoli je mogao i ostati praznih džepova.