Dinamo II pojačan prvotimcima svladao Osijek II, Hajduk II bolji od Hrvatskog dragovoljca

Jan Šneler • nedjelja, 21.10.2018.

Odigrane su nedjeljne utakmice devetog kola Druge HNL i nakon jučerašnjeg kiksa Varaždina, Dinamo II preuzeo je vodstvo na ljestvici...

Nakon što je nanizao tri susreta bez pobjede, Varaždin je prepustio prvo mjesto na ljestvici Druge HNL Dinamu II. Druga momčad Dinama pojačana rekonvalescentima iz prve momčadi bez većih problema svladala je drugu momčad Osijeka.

Trenera Dinama Nenada Bjelicu svakako će veseliti dobra predstava igrača koji su dugo vremena proveli van terena. U susretu protiv Osijeka II, Dinamo II se nije pretjerano mučio, iako su gosti prvi došli do vodstva. U četvrtoj minuti Josip Špoljarić iznenadio je goste i zabio za 0:1. Nije trebalo dugo da Dinamo II odgovori te je s dva pogotka Marija Šituma iz 17. i 18. minute preuzeo vodstvo.

U nastavku susreta, domaći su pogotkom Nikole Mora u 50. minuti iz jedanaesterca došli do 3:1, a susret je pogotkom u 85. minuti zaključio Ilija Bagarić. Dinamo je tako preuzeo vrh ljestvice sa 16 bodova, dok Osijek II ima samo bod manje, ali se nalazi na četvrtom mjestu.

Druga momčad Hajduka imala je velikih problema protiv Hrvatskog dragovoljca. Iako bolji i kvalitetniji, Hajduk II sve do posljednje trećine drugog dijela nije došao do pogotka. U 78. minuti pobjedu je donio Dino Škorup i tako spasio Splićane još jednog rezultatskog podbačaja.

Dva fenjeraša s dna tablice, BSK Bijelo Brdo i Solin podijelili su bodove. Gosti iz Solina došli su u vodstvo u 29. minuti, no domaći su se uspjeli spasiti u drugom dijelu i tako osvojiti vrijedan bod.