Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2018.

Nedjeljni program u La Ligi donio je četiri susreta, a nove pobjede upisali su Espanyol i Valladolid koji su potvrdili sjajnu formu...

U devetom kolu La Lige Valladolid je nastavio niz sjajnih rezultata i upisao je četvrtu pobjedu zaredom. Ovaj put u Sevilli je bio bolji od Betisa s 1:0 i tako stigao do šestog mjesta na ljestvici.

Gosti su se uglavnom tijekom cijelog susreta branili i to su radili jako dobro, a s druge strane domaćin je puno promašivao i kazna je stigla u 35. minuti kada je Toni vukao kontranapad, odlično proigrao natrčalog Antonita koji ulazi u 16 metara i zabija za pobjedu.

U nastavku susreta pogodaka nije bilo iako je Betis opasno pritisnuo, ali do pogotka nije došao. Duje Čop kod gostiju nije bio u konkurenciji za nastup zbog ozljede mišića.

Remijem je okončan dvoboj između Eibara i Athletic Bilbaa, susret je završio 1:1. Eibar je imao dosta više prilika i tijekom cijelog susreta izgledao je opasnije, ali nije uspio konkretizirati tu nadmoć.

Već u 17. minuti stigao je do vodstva iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Charles, ali svega četiri minute kasnije Inaki Williams poravnao je na 1:1.

Barcelona je na vrhu ljestvice, a zatim slijedi neočekivano društvo sa samo bodom manje. Drugo i treće mjesto drže Espanyol i Alaves, a Espanyol je skočio na drugu poziciju pobjedom 2:0 kod Huesce.

U susretu koji nije oduševio gosti su stigli do pobjede golovima Borje Iglesiasa koji je bio dvostruki strijelac. U završnici susreta mogli su gosti i do trećeg gola, ali Hermoso je zatresao gredu.

Seriju loših rezultata prekinuo je Getafe koji je u gostima s 2:1 bio bolji od Rayo Vallecana. Gosti su u samo četiri minute razmaka sredinom drugog dijela došli do dva pogotka i tako krenuli prema pobjedi. Poveli su u 63. minuti golom Foulquiera da bi autogolom Akiemea poveli 2:0. U 74. minuti De Tomas je smanjio na konačnih 2:1.