Premiership, 9. kolo, 22.10.2018, 21:00 h
Arsenal
Arsenal 3:1 Leicester City
Leicester City

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.10.2018.

U devetom kolu engleskog Premiershipa Arsenal je ugostio Leicester i upisao pobjedu. Ovo mu je deseta uzastopna pobjeda gledajući sva natjecanja...

Kockice su polako posložene i Arsenal izgleda sve bolje. Unai Emery posložio je Arsenal prema svom ukusu i danas ova momčad izgleda respektabilno. O tome najbolje govori čak deset pobjeda u nizu u svim natjecanjima.

Deseta je stigla na Emiratesu protiv Leicestera koji je vodio, ali nije izdržao i domaćin je zasluženo došao do preokreta i pobjede.

Gosti su ambiciozno krenuli u susret i već u drugoj minuti imali su odličnu priliku kada je Kelechi Iheanacho ušao u 16 metara, dobro pucao, ali Holding je odbio loptu u korner.

U 18. minuti gosti su tražili kazneni udarac i bili su u pravu. U skoku su bili Holding i Iheanacho, Holding je visoko podignuo ruku i njome odnio loptu, ali sudac nije smatrao kako je potrebno dosuditi igranje rukom unutar 16 metara.

Samo dvije minute kasnije Harry Maguire opasno je zaprijetio glavom, ali Leno je bio na mjestu u sjajno obranio njegov pokušaj.

U 31. minuti Leicester je ipak poveo. Chilwell je odlično ubacio loptu u kazneni prostor, ona pogađa Hectora Bellerina i od njega se odbija u mrežu te gosti dolaze do vodstva.

U posljednjim trenucima prvog dijela Arsenal ipak dolazi do poravnanja, odlično su kombinirali Mesut Özil i Bellerin, a Nijemac je sjajno završio akciju i doveo do poravnanja.

U drugom dijelu odličan nastup Arsenala i zasluženi preokret. Kanonadu prema gostujućem golu započeo je Henrih Mhitarjan koji je iz sjajne situacije ipak pucao neprecizno da bi nakon toga zaprijetili i gosti kada je u 58. minuti Ndidi zatresao gredu.

Pet minuta kasnije Arsenal radi preokret. Bellerin je ponovno bio u ulozi asistenta, a strijelac je ovaj put bio Pierre-Emerick Aubameyang neposredno nakon ulaska u igru. Sjajna akcija prethodila je trećem golu domaćina, samo tri minute nakon preuzimanja vodstva, a još jednom strijelac je bio Aubameyang.

Do kraja susreta Alexandre Lacazette imao je dvije dobre prilike koje nije iskoristio i Arsenal je odnio pobjedu 3:1.