Petar Jenjić • subota, 27.10.2018.

Sedam novih utakmica odigrano je s petka na subotu, a u samo jednoj igrao je netko od hrvatskih košarkaša. Mario Hezonja i New York Knicksi visoko su poraženi na domaćem terenu od aktualnih prvaka, dok su na stopostotnom učinku i dalje ostali Milwaukee Bucksi i Toronto Raptorsi...

Do pete pobjede sezone stigli su Golden State Warriorsi koji su slavili u Madison Square Gardenu protiv New York Knicksa sa 128:100. Međutim, da će biti uvjerljivo poraženi, rijetki su mislili nakon tri četvrtine tijekom kojih je domaćin igrao jako dobro, a uoči posljednje četvrtine imao tri koša viška (84:81). Ipak, tada se budi stroj koji je potpuno izdominirao ostatak utakmice. Čak 47 poena utrpali su Warriorsi do kraja utakmice te stigli do visoke pobjede.

Kevin Durant s 41 poenom, devet skokova i pet asistencija predvodio je Warriorse, Steph Curry dodao je 29 koševa, a Draymond Green 18 koševa, šest asistencija i tri ukradene lopte.

Najbolji je u redovima Knicksa bio Tim Hardaway Jr. s 24 poena, Mario Hezonja za 17 minuta na parketu dodao je šest koševa (3/7 za dva, 0/4 za tricu), tri skoka i dvije asistencije.

Do šeste pobjede iz isto toliko utakmice stigli su Toronto Raptorsi koji i dalje pokazuju odličnu formu na startu regularnog dijela sezone. Noćas su pred svojim navijačima bili bolji od Dallas Mavericksa sa 116:107. Nijednom tijekom susreta Raptorsi se nisu našli u zaostatku, a iako su uoči posljednjih 12 minuta imali samo tri koša prednosti (92:89), prevelike drame u završnici susreta nije bilo.

Ponovno je najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio Kawhi Leonard s 21 poenom, devet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Pridružio mu se i Kyle Lowry s 20 koševa i 12 asistencija, dok je Jonas Valančiunas dodao 17 poena i osam skokova.

Luka Dončić predvodio je goste s 22 poena i pet skokova, Wesley Matthews dodao je 21 koš, a DeAndre Jordan 18 koševa, 15 skokova i pet asistencija.

Nadalje, s vrlo lošim ulaskom u sezonu nastavljaju Houston Rocketsi koji su i večeras igrali lošije od očekivanog te pali na omjer 1-4. Pobjedu su s gostujućeg terena, i to dosta uvjerljivo, odnijeli Los Angeles Clippersi koji su slavili sa 133:113. Rocketsi su bili u egalu sve do završnice treće četvrtine kada Clippersi rade seriju od 17:0, dolaze do 24 koša viška (107:83) te mirno zaključuju susret u svoju korist.

Jako dobar u pobjedničkim redovima bio je Montrezl Harrell s 30 poena i šest skokova, Lou Williams dodao je 23 koša, a Danilo Gallinari 16 poena i pet skokova.

Carmelo Anthony s 24 poena predvodio je Rocketse, Gerald Green dodao je 19 koševa i pet skokova, a Clint Capela 14 poena i 15 skokova.

U korak za Torontom na Istoku ostaju Milwaukee Bucksi koji su noćas stigli do omjera od 5-0. Gostovanje kod Minnesote nije predstavljalo previsok problem Bucksima koji su slavili sa 125:95. Gosti su izdominirali već u prvom poluvremenu koje su zaključili s 25 koševa viška (63:38), a do kraja susreta prednost su sačuvali bez prevelikih problema.

Milwaukee su do pobjede s po 16 poena predvodili Khris Middleton i Ersan Ilyasova, dok je Giannis Antetokounmpo dodao 15 koševa, 12 skokova i šest asistencija.

Karl-Anthony Towns predvodio je Wolvese sa 16 koševa i sedam skokova, Derrick Rose dodao je 14 poena.

NBA:
Charlotte Hornets - Chicago Bulls 135:106 (Kemba Walker 30p, 6sk, 7as / Zach LaVine 20p)
New York Knicks - Golden State Warriors 100:128
Toronto Raptors - Dallas Mavericks 116:107
Houston Rockets - LA Clippers 113:133
Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 125:95
New Orleans Pelicans - Brooklyn Nets 117:115 (Jrue Holiday 26p, 5as / D'Angelo Russell 24p, 5sk)
Sacramento Kings - Washington Wizards 116:112 (Nemanja Bjelica 26p, 12sk / John Wall 26p, 8sk)