Petar Jenjić • subota, 27.10.2018.

U pet utakmica 10. kola engleske Premier lige nije bilo prevelikih iznenađenja. Liverpool nije imao prevelikih problema protiv Cardiffa, kao ni Watford protiv Huddersfielda, dok je do gostujuće pobjede stigao Bournemouth kod Fulhama...

Liverpool - Cardiff 4:1

Kao što se i moglo očekivati Liverpool je na Anfieldu stigao do pobjede protiv Cardiffa i barem do ponedjeljka zauzeo prvo mjesto ljestvice. Gosti nisu predstavljali preveliki problem Kloppovoj momčadi koja je slavila s 4:1.

Redsi su apsolutno dominirali tijekom prvih 45 minuta, ali na predah su otišli sa samo jednim pogotkom prednosti. Igrala se deseta minuta kada je domaćin stigao do vodstva, čvrsto su se branili gosti, a jedan od odbijanaca stigao je do Mohameda Salaha koji iz blizine trese mrežu.

U 66. minuti Liverpool je podebljao vodstvo nakon što se za loptu u kaznenom prostoru borio Sadio Mane, a kada se uspio izboriti za malo prostora neobranjivo je opalio u suprotni kut protivničkih vrata.

Nada Cardiffu probudila se u 79. minuti kada je Callum Paterson iz blizine, ispred Allisona stigao do lopte i skrenuo loptu u mrežu. Međutim, bilo je to sve jer je Liverpool do 86. minute postigao još dva gola.

Oba puta u asistente se upisao Salah. Egipćanin je prvo vanjskim dijelom kopačke proigrao Xherdana Shaqirija koji je nakon prvog dodira raspalio loptu u pogodio donji kut. Nakon toga po drugi se puta u strijelce upisao Mane koji je tako postigao 50. gol u Premiershipu.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u dresu Liverpoola.

Watford - Huddersfield 3:0

Drugu uzastopnu pobjedu, a šestu ove sezone, upisao je Watford koji nije imao prevelikih problema protiv Huddersfielda. U konačnici je slavio s 3:0, a dvoboj je praktički bio odlučen nakon prvih 20 minuta tijekom kojih je Watford postigao dva gola.

Watford je do vodstva stigao nakon deset minuta igre kada je Roberto Pereyre napravio "slalom" kroz obranu gostiju i poentirao iz blizine pored nemoćnog protivničkog vratara.

Samo devet minuta kasnije još jedan prekrasan pogodak domaćina nakon solo akcije. Gerard Deulofeu prošao je dvojicu suparničkih igrača, utrčao kazneni prostor i snažnim udarcem iskosa pogodio suprotni kut protivničkog gola.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjede domaćin je postigao i treći pogodak. Strijelac je, na dodavanje Kika, bio Isaac Success.

Fulham - Bournemouth 0:3

Do šeste pobjede stigao je i Bournemouth koji je bio bolji u gostima kod Fulhama. U konačnici je slavio sa 2:0 protiv momčadi koja se jako muči s formom ove sezone. Naime ovo joj je četvrti poraz u posljednjih utakmica, a sedmi ukupno.

U 13. minuti utakmice Fosu-Mensah srušio je u kaznenom prostoru Calluma Wilsona, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Upravo je Wilson preuzeo odgovornost i poentirao za vodstvo gostiju.

Gosti su u 72. minuti podebljali vodstvo nakon vrlo dobro odigrane tranzicije, Ryan Fraser proigrao je u šesnaestercu Davida Brooksa, a ovaj lakoćom matirao Sergija Rica. Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno minutu kasnije kada domaćin ostaje s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Kevin McDonald.

Do kraja susreta gostujuća momčad još je jednom poentirala, krasno je dodavanje primirio Wilson i pogodio bliži kut za svoj drugi gol na susretu.