Milan
Milan 3:2 Sampdoria
Sampdoria

Petar Jenjić • nedjelja, 28.10.2018.

Nogometaši Milana stigli su do četvrte pobjede sezone, u vrlo zanimljivoj utakmici na San Siru svladali su Sampdoriju s 3:2...

Dvoboj dviju susjednih momčadi na ljestvici otišao je na stranu Milana koji je na San Siru s 3:2 svladao Sampdoriju i tako stigao do četvrte pobjede čime se izjednačio s današnjim protivnikom na 15 bodova.

Igrala se 17. minuta kada je Milan stigao do vodstva, nabacio je Suso, a neumoljiv je glavom bio Patrick Cutrone i skrenuo loptu u mrežu. Nije se dugo čekalo na reakciju gostiju koji su ubrzo stigli do preokreta.

Samo četiri minute kasnije Sampdoria je izjednačila, Riccardo Saponara stigao je do lopte u kaznenom prostoru i pucao iskosa te neobranjivo pogodio suprotni kut Donnarummina gola. U 31. minuti gosti dolaze do vodstva, Saponara je ovoga puta bio asistent, lijepo je ubacio u kazneni prostor gdje se našao Fabio Quagliarella i isprve pogodio protivničku mrežu.

Golijada u prvom poluvremenu nastavila se šest minuta kasnije, a ovoga puta drugi je pogodak na susretu postigao domaćin. Cutrone je u kaznenom prostoru uposlio Gonzala Higuaina, a Argentinac lakoćom matirao vratara Sampdorije.

Milan se u vodstvo vratio u 62. minuti susreta kada se sjajno za prostor izborio Suso i s ruba kaznenog prostora odlično pogodio suprotni kut. Do kraja susreta domaćin je još jednom mogao poentirati preko Diega Laxalta, ali pogotku se ispriječila stativa.

Alen Halilović nije ulazio u igru u redovima domaćina.