Napoli
Napoli 1:1 Roma
Roma

Marjan Kreševac • nedjelja, 28.10.2018.

Napoli je u sklopu desetog kola serie A ugostio Romu. Iako je prije susreta optimizam i vjera u pobjedu isijavala sa svih strana kod domaćina realnost je ispala malo drugačija, nakon što su od 14. minute bili u zaostatku uspjeli su se domaći vratiti i u posljednjim sekundama doći do boda...

Susret na San Paolu kasnio je nekoliko minuta uslijed tehničkih poteškoća s VAR-om, no to nije utjecalo na aktere na terenu koji su sjajno ušli u susret. Prva prilika pripala je Insigneu u sedmoj minuti susreta. Ruiz je u sjajnom slalomu nanizao tri domaća igrača, poslužio Insignea čiji pokušaj udarca sjajno blokira Kostas Manolas.

Nisu domaći imali sreće u svojoj prvoj ozbiljnoj prijetnji, ali zato gosti jesu. Igrala se 14. minuta kada je Cengiz Under odigrao za Džeku koji nije uspio iskontrolirati loptu koja je nastavila do El Shaarawyja. Za razliku od svog kolege iz napada Shaarawy je savršeno znao što će s loptom, pospremio ju je u donji desni kut.

Živnuli su domaći još više nakon primljenog gola, pokušali se što prije vratiti u susret, ali za sav svoj trud i prilike umalo su u 35. minuti bili u zaostatku 2:0. Under je proigrao Džeku, ovaj pod prijetnjom domaćeg vratar otišao ukoso, ali svejedno naciljao vrata. Lopta nije prošla crtu zahvaljujući Albiolu koji je očistio s gol linije.

Nastavak susreta donio je pravu opsadu gola Rome, sijevalo je sa svih strana, ali nekako su gosti uspijevali odoljeti svim naletima i kako se bližio kraj susreta sve je bilo izglednije da će kući ponijeti puni plijen. I bili bi da se u posljednjim sekundama susreta nije ukazao Mertens, Insigne je uspio iskontrolirati jednu tešku loptu uz aut liniju, vratio za Callejona čiji očajan promašaj postaje sjajna asistencija za Mertensa.

Ante Ćorić cijeli susret odgledao je s klupe Rome.