Lazio
Lazio 0:3 Inter
Inter

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.10.2018.

Nogometaši Intera stigli su do sedme pobjede sezone, na gostovanju na Olimpicu s 3:0 bili su bolji od Lazija uz prekrasan pogodak Marcela Brozovića. Tako dobro nije išlo Milanu Badelju koji je zbog ozljede morao napustiti igru...

Ponedjeljak je donio vrlo zanimljiv susret između Lazija i Intera na Olimpicu u kojem je do pobjede stigla gostujuća momčad. S tri pogotka ispratio je Inter večerašnjeg protivnika, dva je puta poentira Mauro Icardi, a jednom je prekrasno pogodio Marcelo Brozović.

Sedma je ovo pobjeda Intera ove sezone, ujedno i sedma uzastopna, kojom je došao do 22 boda i diobu drugog mjesta s Napolijem. S druge strane, Laziju je ovo četvrti poraz sezone te je ostao na 18 bodova.

Nakon zaista prekrasne akcije Inter je poveo. Gosti su se gotovo pa ušetali u protivnički gol. U konačnici je Matias Vecino pokušao okrenuti protivničkog braniča, ali se lopta odbila do Icardija koji ju posprema u mrežu.

Drugi gol gostujuće momčadi stigao je u smiraj prvog poluvremena kada je na dvadesetak metara od gola do lopte stigao Marcelo Brozović koji je sjajnim udarcem neobranjivo pogodio sami kut Lazijeva gola.

Na otvaranju drugog poluvremena jako je dobro reagirao Samir Handanović na nezgodan udarac Sergeja Milinkovića Savića i tako spriječio siguran pogodak. I onda u 70. minuti Inter je riješio pitanje pobjednika.

Miranda je povukao i proigrao u kaznenom prostoru Icardija koji je prvo okrenuo jednog suparničkog igrača, a zatim poentirao u bliži kut.

Milan Badelj bio je prisiljen napustiti igru u 34. minuti zbog ozljede. S druge strane svih 90 minuta odigrali su Ivan Perišić, Šime Vrsaljko i Marcelo Brozović.