Petar Jenjić • utorak, 30.10.2018.

Odigrane su četiri utakmice šesnaestina finala njemačkog Kupa u kojem nije bilo iznenađenja. Najuvjerljivija bila je Fortuna Düsseldorf koja je postigla pet golova na gostovanju kod Ulma...

Berlinska Hertha gostovala je kod drugoligaša Darmstadta kojeg je uspjela poraziti s 2:0 i tako izboriti osminu finala. Oba pogotka gosti su postigli u drugom poluvremenu.

Odmah po ulasku u igru u 64. minuti Herthu je u vodstvo doveo Vedad Ibišević, dok je konačan rezultat dvije minute prije kraja postavio, a time riješio i pitanje pobjednika, Maximilian Mittelstadt.

Dvoboj dvaju prvoligaša otišao je na stranu Wolfsburga koji je kao gost s 2:0 bio bolji od Hannovera. U redovima pobjednika Josip Brekalo odgledao je utakmicu s klupe, dok je kod Hannovera Josip Elez odigrao svih 90 minuta.

Poveo je Wolfsburg u 20. minuti nakon što domaća obrana nije uspjela najbolje očistiti loptu iz kaznenog prostora. Do nje je došao Admir Mehmedi koji neobranjivo pogađa u prvi kut.

Sve do same završnice rezultat se nije mijenjao, a tada je gostujuća momčad postigla i drugi pogodak. Wout Weghorst malo je zakomplicirao dobitnu poziciju u šesnaestercu, ali ipak je uspio ugurati loptu u mrežu.

Do pobjede je stigla i Fortuna Düsseldorf koja je igrala u gostima kod niželigaša Ulma gdje je stigla do pobjede od 5:1, iako su do vodstva prvo došli domaćini. Odmah u prvim sekundama utakmice Ulm je u vodstvo doveo Ardian Morina.

Međutim, domaćin se nije dugo mogao veseliti, s obzirom na to da je Fortuna do 33. minute stigla do preokreta pogocima Marvina Duckscha i Rouwena Henningsa. Do kraja prvog poluvremena gosti su postigli još dva lijepa pogotka koja su bila djelo Dodija Lukebakija.

Do kraja utakmice gostujuća momčad postigla je još jedan pogodak, drugi se puta na susretu u strijelce upisao Ducksch. U redovima domaćina Vinko Šapina nije ulazio u igru, dok je Tino Bradara ušao u igru u 62. minuti.