Petar Jenjić • petak, 02.11.2018.

Noćas je odigrano sedam utakmica u NBA ligi, a Boston Celticsi nanijeli su prvi poraz sezone Milwaukee Bucksima uz postavljen novi klupski rekord po ubačenim tricama. Do pobjede su stigli i Philadelphia 76ersi predvođeni Joelom Embiidom...

Treću uzastopnu pobjedu upisali su Denver Nuggetsi koji tako nastavljaju s odličnim ulaskom u sezonu. Noćas su slavili kod Cleveland Cavaliersa sa 110:91 i stigli do najboljeg omjera još od sezone 1976./77. kada su u prvih osam utakmica imali 8-0.

Nakon slabog ulaska u utakmicu i zaostatka od 29:17 nakon prve četvrtine, Denver se budi i do kraja poluvremena dolazi do preokreta. Drugu je dionicu zaključio s 13 uzastopnih poena i na poluvrijeme otišao s osam koševa viška (50:42). U nastavku susreta Nuggetsi su u potpunosti dominirali te stigli do rutinske pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Juancho Hernangomez s 23 poena, Paul Millsap dodao je 16 koševa i šest skokova, a Gary Harris 14 poena.

Jordan Clarkson sa 17 poena bio je najbolji kod Clevelanda, Ante Žižić odigrao je četiri minute i ostvario učinak od tri poena (1/3 za dva, slobodna bacanja 1/2) i dva skoka.

Petu pobjedu sezone upisali su Philadelphia 76ersi koji su na domaćem terenu stigli do pobjede protiv Los Angeles Clippersa sa 122:113. Jako dobro prvo poluvrijeme Sixersi su zaključili s 15 koševa prednosti (72:57), ali do kraja treće četvrtine Clippersi su se spustili na samo četiri poena minusa.

Imali su domaćini i 11 koševa tijekom četvrte dionice, ali prednost je šest minuta prije kraja pala na samo tri razlike. Tada se "upalio" Joel Embiid koji je ubacio sljedećih devet od 12 koševa svoje momčadi, a posebno vrijedi izdvojiti zakucavanje preko Bobana Marjanovića kojim je svojoj momčadi donio vodstvo 117:109 minutu i 40 sekundi prije kraja.

Sjajni Embiid zaključio je susret s 41 poenom, 13 skokova i četiri blokade, dok je J.J. Reddick dodao 18 poena. Dario Šarić ponovno nije briljirao, a utakmicu je završio s pet poena (šut iz igre 1/8, slobodna bacanja 2/2), tri skoka i dvije asistencije.

Najučinkovitiji kod Clippersa bio je Lou Williams s 26 poena, Danilo Gallinari dodao je 25 koševa i osam skokova, a Tobias Harris 24 koša i osam skokova.

Nema više neporažene momčadi u NBA ligi. Milwaukee Bucksi poraženi su u TD Gardenu kod Boston Celticsa koji su slavili sa 117:113. Iako su gosti utakmicu zaključili sa 62:22 što se tiče poena iz reketa, na tricaški čudesnu večer nisu imali odgovora. Celticsi su ubacili čak 24 trice i tako postavili klupski rekord

Još na početku posljednje četvrtine Boston je imao 15 koševa viška (93:78), ali Bucksi rade seriju od 12:0 i dolaze u egal koji ostaje sve do kraja utakmice. Imao je Milwaukee u samoj završnici prilike i za izjednačenje, ali nije ih uspio iskoristiti. U konačnici je dvije sekunde prije kraja Al Horford s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu domaćina.

Boston je do pobjede predvodio Kyrie Irving s 28 poena i sedam asistencija, dok su po 18 koševa dodali Gordon Hayward (pet asistencija) i Al Horford (pet skokova, osam asistencija).

Giannis Antetokounmpo s 33 poena i 11 skokova bio je najbolji kod gostiju, po 16 koševa ubacili su Malcolm Brogdon (šest skokova) i Khris Middleton (pet asistencija).

NBA:
Charlotte Hornets - Oklahoma City Thunder 107:111 (Kemba Walker 21p, 5sk, 6as / Russell Westbrook 29p, 8sk, 10as)
Cleveland Cavaliers - Denver Nuggets 91:110
Philadelphia 76ers - LA Clippers 122:113
Atlanta Hawks - Sacramento Kings 115:146 (Jeremy Lin 23p / De'Aaron Fox 31p, 10sk, 15as)
Boston Celtics - Milwaukee Bucks 117:113
Portland Trail Blazers - New Orleans Pelicans 132:119 (Damian Lillard 26p, 7sk, 6as / Julius Randle 29p, 6sk)