Jan Šneler • subota, 03.11.2018.

U 10. kolu Bundeslige, Bayern kojeg vodi Niko Kovač ponovno je izgubio kiksao na svom terenu i izgubio vrijedne bodove u borbi za naslov...

Problemi za Bayern se nastavljaju i Niko Kovač imat će velike probleme ako se igra Bavaraca ne popravi. Odnosi u momčadi očito su krajnje narušeni, a pitanje je koliko još povjerenja imaju u vrhu kluba u usluge hrvatskog trenera.

Ovoga puta Bavarci su remizirali s Freiburgom. Nije ovo bila sjajna predstava Bayerna, iako je neosporno kako su imali apsolutnu dominaciju na terenu i pritiskali od prve minute. U prvom dijelu, Bayern je bio dominantan, praktički prenio cijelu igru na polovicu Freiburga, no do pogotka nije uspio doći.

Najbolje prilike imali su Arjen Robben i Robert Lewandowski, ali Freiburg je sačuvao praznu mrežu. U nastavku susreta, gosti su izgledali puno bolje i češće su prijetili golu Bayerna. Nedugo nakon početka drugog dijela, Freiburg je došao do pogotka, no poništen je zbog zaleđa. Desetak minuta prije kraja susreta, Serge Gnabry je sjajno pucao i pogodio za vodstvo Bayerna. Činilo se da će Bayern ipak uspjeti doći do tri boda, no minutu prije kraja regularnog dijela, Lucas Holer je iskoristio nepažnju obrane i pogodio za 1:1.

Hoffenheim je nanio težak poraz Bayer Leverkusenu. Domaći Leverkusen nikako ne može uhvatiti dobru formu, a protiv Hoffenheima su upisali već peti poraz ove sezone. Iznimno bogato bilo je prvo poluvrijeme u kojem smo vidjeli čak tri pogotka i još niz dobrih prilika. Hoffenheim je došao do vodstva u 19. minuti preko Reissa Nelsona, a deset minuta kasnije Karim Bellarabi donio je izjednačenje domaćoj momčadi.

Iako je domaći sastav bio bolji, gosti ponovno dolaze u vodstvo u 34. minuti preko Joelintona. U drugom dijelu dogodila se prilično nevjerojatna stvar. Bayer je bio bolji, imao više udaraca, posjed lopte, no Hoffenheim je zabijao. Gosti su imali dva udarca na gol i zabili dva pogotka. Prvi je došao u 49. minuti. Precizan s bijele točke bio je Vincenzo Grifo. Konačnih 1:4 postavio je Joelinton golom u 73. minuti.

Borussia Dortmund stigla je do pobjede na gostovanju kod Wolfsburga. Jedini pogodak na susretu djelo je Marca Reusa u 27. minuti. Za domaći sastav do 81. minute igrao je Josip Brekalo.

Schalke je očekivano slavio protiv Hannovera. Nakon prvog dijela mreže se nisu tresle, a u nastavku susreta mogli smo vidjeti pravu golijadu. U 57. minuti precizan je s bijele točke bio Nabil Bentaleb, no već desetak minuta kasnije gosti su uspjeli doći do izjednačenja preko Ihlas Beboua. Veselje Hannovera trajalo je kratko jer je već minut kasnije, Breel Embolo zabio za novo vodstvo Schalkea. Konačni rezultat postavio je Mark Uth pogotkom u posljednjim minutama susreta.

Augsburg i Nürnberg su remizirali, iako je domaći sastav imao sve u svojim rukama do posljednjih minutama. Poveo je Augsburg u 11. minuti preko Alfreda Finnbogasona. Dugo je trebalo gostima da izjednače, no to im je uspjelo u 54. minuti kada je Alexander Fuchs donio izjednačenje.

Samo pet minuta kasnije, Jonathan Schmid sjajno izvođenim slobodnim udarcem donio je novo vodstvo domaćima. Augsburg je bio bolji, činilo se da će uzeti sva tri boda, no onda je u 88. minuti Lukas Muhl donio bod gostima.