Jan Šneler • subota, 03.11.2018.

Nakon strašne tragedije od prošloga tjedna, igrači Leicestera uspjeli su skupiti snage i odigrati sjajno protiv Cardiffa te doći do nove pobjede u Premierligi...

Odigrana je većina utakmica 11. kola, a svakako trebamo istaknuti susret West Hama i Burnleya. Čekićari su odigrali jako dobar susret i potpuno zasluženo stigli do pobjede. Također, valja istaknuti i pobjedu Leicestera na gostovanju kod Cardiffa.

Nakon razočaravajućeg prošlotjednog remija kod Leicestera, nogometaši West Ham na pravi način odgovorili su u današnjem susretu protiv Burnleya. Puno bolje igrali su domaći i zasluženo došli do nova tri boda. West Ham je u vodstvo doveo Marko Arnautović već nakon deset minuta igre. Sjajno se snašao Austrijanac nakon greške gostiju i pospremio loptu za 1:0.

Iako su bolji bili domaći, nisu uspjeli izdržati do poluvremena bez primljenog pogotka te je Johann Gudmundsson zabio u 45. minuti za izjednačenje. U nastavku susreta, domaći su čekali gotovo petnaest minuta za novo vodstvo. Strijelac je bio Grady Diangana. Ipak, još jednom domaća momčad griješi i u 77. minuti Chris Wood glavom zabija za 2:2.

Sreća se ipak osmjehnula domaćima te su došli do pobjede u posljednjim minutama. Prvo je Felipe Anderson zabio u 84. minuti za 3:2, da bi konačan rezultat postavio Javier Hernandez golom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bolju igru Everton je također okrunio pobjedom protiv gostujućeg Brightona. U 26. minuti Richarlison je doveo Everton u vodstvo, no par minuta kasnije Lewis Dunk donosi Brightonu izjednačenje. Ipak, Everton je iskoristio bolju i ofenzivniju igru te je početkom nastavka došao do novog vodstva. Strijelac je u 50. minuti bio Seamus Coleman. Da susret ne uđe u neizvjesnost pobrinuo se Richarlison svojim drugim pogotkom u 77. minuti.

Leicester koji je proteklih dana bio više usredotočen na tragičnu pogibiju vlasnika kluba, uspio je doći do pobjede na gostovanju kod Cardiffa. Strijelac jedinog pogotka bio je Demarai Gray. Istim rezultatom do pobjede je stigao i Newcastle protiv Watforda. Svrake su konačno upisale prvu pobjedu u natjecanju i pobjegli s dna ljestvice. Strijelac pobjedničkog gola bio je Ayoze Perez.