Premiership, 11. kolo, 04.11.2018, 16:00 h
Manchester City
Manchester City 6:1 Southampton
Southampton

Marjan Kreševac • nedjelja, 04.11.2018.

Građani su danas u sklopu 11. kola na svom Etihadu jednom uvjerljivom i nadasve efikasnom partijom porazili Southampton rezultatom 6:1. Utakmica je bila riješena već nakon 20 minuta igre kada su domaći imali velika tri pogotka prednosti...

Southampton je stigao na Etihad odigrati utakmicu protiv Manchester Cityja, ali negdje putem izgubili su kompletnu obranu, ona danas nije bila prisutna na susretu. Kada vam protivnik u 20 minuta postigne tri pogotka i kod svakog imate osjećaj da se nalazite na terenu s minimalno pet, šest igrača manje s pravom se trebate bojati za vlastitu budućnost u elitnom razredu Premiershipa.

Na prvi pogodak čekalo se svega pet minuta, bila je to klasična akcija Cityja. Aguero je odigrao kratko do Silve, ovaj odigrava u širinu za Sanea koji ulazi iza leđa obrane, odigrava prizemno u peterac i umjesto napadača Građana Wesley Hoedt skreće loptu u vlastitu mrežu. Sve ono što je Mark Hughes priželjkivao i ćemu se nadao vrlo rano je otišlo u vjetar.

U 11. minuti rezultat na semaforu se udvostručio, Sterling je prošao po desnoj strani kaznenog prostora, domaći braniči bježali su od njega kao vrag od tamjana. Bez ikakve muke zabio se do gol aut linije odigrao povratnu loptu za Aguera i novi mat je bio neizbježan. Koliko pohvala je zaslužio Sterling za prodor barem toliko ide i Agueru koji ima nevjerojatan osjećaj za prostor i vrijeme posebice u kaznenom prostoru.

Da će ovo biti vrlo ružno i vrlo dugo poslijepodne za igrače Southamptona potvrdilo se u 21. minuti. Ponovno je Sterling ubacio s desne strane, Sane je pokušao glavom, ali nije uspio zahvatiti loptu koja nastavlja svoj put na drugu stranu prema Silvi koji bez puno oklijevanja sprema loptu pod gredu. City je bio toliko dominantan da smo nekoliko puta provjerili radi li se ovdje o utakmici Premiershipa ili nekoj kup utakmici protiv četvrtoligaša?

Tračak svjetla u potpunom mraku pojavio se za goste u 29. minuti kada je Ederson zakašnjelim istrčavanjem skrivio kazneni udarac kojega Ings pretvara u pogodak. Brzo se ugasio taj plamičak, u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nova suradnja Aguera i Sterlinga rezultirala je povratkom na tri gola prednosti.

Do kraja susreta City je prebacio u nižu brzinu, nekoliko njih nižih i u 45 minuta inkasirali samo još dva pogotka. Među strijelce upisao se svojim drugim pogotkom Sterling i prvim Sane.