Branimir Korać • nedjelja, 04.11.2018.

Nedjelja je donijela pet dvoboja u La Ligi i odličnu utakmicu na kraju dana u Sevilli gdje je viđeno čak šest golova, a pobjednika na kraju ipak nije bilo...

Huesca se nije uspjela pomaknuti s posljednje pozicije na ljestvici, a imala je veliku priliku za to. Na svom travnjaku ugostila je Getafe i odigrala dobru utakmicu, bila je i bolji protivnik, ali lopta nije htjela više od jednom u mrežu. U konačnici gosti su izvukli bod i treću utakmicu zaredom ostali neporaženi.

Huesca je povela početkom drugog poluvremena golom Xabiera Etxeite i kada se već čekao kraj i upis tri boda na konto Huesce, Jorge Molina prelako se oslobodio čuvara, došao pred vratara i u 91. minuti osigurao Getafeu remi.

Sjajna utakmica odigrana je u Sevilli gdje je Real Betis ugostio Celtu i remizirao 3:3. 2:0 vodio je Betis pa je Celta napravila preokret, nakon toga Betis izjednačio i Celta u ludoj završnici zatresla i gredu.

Domaćin je igrao vrlo dobro i taj bolji nastup kapitalizirao je pogotkom Lorena u 33. minuti za 1:0. I u drugi dio Betis je ušao dobro, sjajan prodor Guardada i asistencija za Firpa Juniora odveli su domaćina na lijepih 2:0 u 57. minuti.

Međutim nisu gosti posustali. Podigli su i oni razinu igre i krenuli po preokret. Prvo je u 63. minuti Maxi Gomez smanjio zaostatak da bi šest minuta kasnije Brais Mendez potpuno vratio Celtu poravnavši na 2:2.

Igralo se obostrano otvoreno i osjećalo se u zraku da tu nije kraj. I nije bio, u 84. minuti Gomez svojim drugim golom radi potpuni preokret, ali samo tri minute kasnije krasno slobodnjak s 25 metara izvodi Sergio Canales i neobranjivo pogađa za 3:3. Malo je nedostajalo da Celta još jednom šokira Betis, sjajno je slobodnjak u završnici izveo Iago Aspas, ali je zatresao gredu, a Junca jako loše pucao iz odbijanca.

Villarreal je u sudačkoj nadoknadi izvukao remi protiv Levantea, ali ne može biti zadovoljan. Nastavio je seriju utakmica bez pobjede, a Levante je pak prekinuo niz od četiri pobjede, no ostao je opet neporažen.

Gosti su sretno stigli do vodstva sredinom drugog dijela kada je Ramiro Mori uklizao na ubačaj s lijeve strane i ugurao loptu u svoju mrežu. Kada se već očekivao kraj susreta, u 92. minuti domaćin je došao do poravnanja golom Alfonsa nakon odličnog solo prodora.

Alaves je ostao na visokom četvrtom mjestu, ali je propustio priliku približiti se Barceloni na bod zaostatka i zasjesti na drugu poziciju. Gostovao je kod Eibara i izgubio 2:1.

Poveo je rano, već u četvrtoj minuti preko Jonyja da bi u 24. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Rubena Duartea. Domaćin nije iskoristio brojčanu prednost i izgubio ju je u 62. minuti kada je u svlačionicu morao s druge strane Pablo De Blasis. Što nije napravio s igračem više, Eibar je napravio s poravnatim snagama. Prvo je Joan Jordan poravnao na 1:1, a zatim u 91. minuti Pape Diop zabio je za pobjedu domaćina.

Real Sociedad i Sevilla u San Sebastianu odigrali su bez pogodaka u susretu od kojeg se ipak očekivalo puno više.