Liga prvaka, skupina A, 7. kolo, 07.11.2018, 19:00 h
Rhein-Neckar Löwen 37:27 Montpellier
Montpellier

Branitelj naslova teško stradao u Njemačkoj uz još jedan neshvatljivo loš nastup

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.11.2018.

Rukometaši Montpelliera, prošlogodišnji osvajači Lige prvaka, teško su stradali na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena. Njemački predstavnik u skupini A slavio je s više nego uvjerljivih 37:27...

Branitelj naslova Montpellier nastavlja sa svojim crnim nizom kroz skupinu A. Šesti poraz u sedmom im je kolu zadao Rhein-Neckar Löwen, a sastav Patricea Canayera itekako će imati o čemu razmišljati nakon teškog poraza od deset zgoditaka razlike.

I upravo je realizacija bila veliki problem gostiju na ovom susretu. Iako su skupili dva udarca više u odnosu na protivnika dvoboj su završili s tek 52 posto uspješnosti šuta, a posebno je loše, po tom pitanju, bilo drugo poluvrijeme.

S druge strane, rukometaši Rhein-Neckar Löwena napadački su uvjerljivo startali u susret pa su tako u sedmoj minuti vodili s komfornih 5:1. U posljednje četiri minute prvog dijela ušli su s pet pogodaka prednosti nakon čega slijede rijetki povezani trenuci u igri Montpelliera koji je do odlaska na odmor, a zahvaljujući dvostrukim strijelcima Grebilleu i Richardsonu, uspio smanjiti na 13:16.

Osam minuta nakon povratka na parket domaći je sastav u potpunosti riješio pitanje pobjednika. Za 23:17 pogodio je tada Andre Schmid, na vratima su rukometaši Nikolaja Jacobsena imali raspoloženi dvojac Appelgren - Palicka koji su zajedno skupili 17 obrana, šest više od Gerarda na drugoj strani.

Daleko najraspoloženiji u poraženom sastavu bio je Melvyn Richardson koji je postigao 10 zgoditaka iz 13 pokušaja uz stopostotan učinak s linije sedam metara. Desni vanjski Montpelliera svoj je posljednji pogodak postigao tri minute prije kraja dvoboja, a bio je to ujedno i posljednji gol njegove momčadi.

Za konačnu dvoznamenkastu razliku, i točku na i ove velike pobjede, dva je puta u nizu pogađao Gudjon Valur Sigurdsson. Susret je završio kao najbolji strijelac svoje momčadi s učinkom 11/14. Jannik Kohlbacher je postigao dva pogotka manje uz tek jedan upisani promašaj.

Ovim slavljem njemački se sastav probio na drugo mjesto skupine A s deset osvojenih bodova koliko ima vodeća Barcelona te Vardar međutim njih tek čeka odrađivanje utakmica sedmog kola. Montpellier, s druge strane, ostaje na jednom osvojenom bodu koliko ima i posljednjeplasirani Kristianstad.