Petar Jenjić • subota, 10.11.2018.

Odigrano je sedam NBA utakmica u noći s petka na subotu uz nekoliko dramatičnih završnica i dobre nastupe hrvatskih košarkaša. Vrlo dobru utakmicu odradio je Dario Šarić u pobjedi Sixersa protiv Hornetsa, dok je važnu tricu u slavlju Indiane protiv Miamija ubacio Bojan Bogdanović. Jedno od sinoćnjih iznenađenja bila je pobjeda Brooklyn Netsa kod Denver Nuggetsa...

Vrlo dramatičnu utakmicu gledali smo u Wells Fargo Centru gdje se Philadelphia sama dovela u probleme, ali je ipak uspjela slaviti nakon produžetka protiv Charlotte Hornetsa. Sixersi su slavili sa 133:132, a ponovno je u prvom planu bio briljantni Joel Embiid.

Imali su Sixersi 21 poen prednosti tijekom treće četvrtine (80:59), ali na krilima Kembe Walkera, koji je svojih 19 od 30 poena ubacio u četvrtoj četvrtini, Hornetsi minutu i 20 sekundi prije kraja dolaze do pet koševa prednosti. Ipak, Embiid s linije slobodnih bacanja donosi domaćinu produžetak. U dodatnih pet minuta isti je igrač osigurao pobjedu svoje momčadi. Donio je Philadelphiji nedostižna četiri koša viška (133:129) šest sekundi prije kraja.

Embiid je susret zaključio s 42 poena, 18 skokova i četiri blokade, dok je Ben Simmons dodao 22 koša, osam skokova i 13 asistencija. Vrlo dobru utakmicu odradio je Dario Šarić koji je dodao 18 poena (2/5 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2), devet skokova i dvije asistencije za 40 minuta na terenu.

Najbolji je kod Hornetsa bio Kemba Walker s 30 poena, sedam skokova i devet asistencija, dok je 17 koševa dodao Jeremy Lamb.

Osmu pobjedu sezonu upisali su Indiana Pacersi koji su slavili kod Miami Heata sa 110:102. Zanimljivo, svih osam pobjeda Pacersi su upisali kada su ubacili više od 102 poena, a svih pet poraza kada su ubacili manje od toga.

Vodio je Heat tijekom susreta i 11 razlike, a uoči posljednje četiri minute šest koševa viška. Ipak, uslijedila je serija Indiane od 16:2, a jednu od ključnih trica ubacio je Bojan Bogdanović koji je 56 sekundi prije kraja zabio za vodstvo gostiju od 103:102.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Victor Oladipo s 22 poena, pet skokova, deset asistencija i četiri ukradene lopte. Darren Collison dodao je 17 koševa, a Bojan Bogdanović 16 poena (3/5 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2), dva skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte za 29 minuta na terenu.

Najbolji je kod Miamija bio Kelly Olynyk s 20 poena, ali igrač Heata većinu je posljednje četvrtine proveo izvan igre zbog ozljede.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Brooklyn Netsi koji su slavili u gostima kod Denvera sa 112:110 kojem nije pomogla niti još jedna velika večer Nikole Jokić. Vodili su Netsi gotovo cijelu utakmicu, a pobjedu im je donio Caris LeVert ubačajem 0.3 sekunde prije kraja utakmice.

D'Angelo Russell s 23 poena i pet dodavanja predvodio je Netse, Jarrett Allen dodao je 18 koševa i dever skokova, a Levert 17 poena i pet asistencija.

Nuggetse je predvodio Nikola Jokić koji je susret zaključio s 37 poena i 21 skokom, Jamal Murray dodao je 16 koševa i pet asistencija.

Treći poraz u posljednje četiri utakmice upisali su Boston Celticsi koji su poraženi kod Utah Jazza sa 117:109. Jazzeri su u konačnici zasluženo stigli do pobjede, s obzirom na to da su vodili gotovo cijelu utakmicu.

Imao je domaćin tijekom treće četvrtine i 20 koševa viška (83:63), ali u posljednjoj dionici vraćaju se Celticsi. Kako je vrijeme odmicalo Boston je bio sve bliže i u dva je navrata stizao na četiri koša minusa. Međutim, više od toga nije išlo. Jayson Tatum promašio je nekoliko važnih šuteva, Utah je na drugoj strani bila precizna i tu je utakmici bio kraj.

Jazz je do slavlja predvodio Joe Ingles s 27 poena, čime je izjednačio svoj NBA rekord, a tomu je dodao pet skokova i sedam asistencija. Priključio mu se i Donovan Mitchell koji je dodao 21 koš i pet asistencija.

Terry Rozier s 22 koša i šest skokova predvodio je Celticse, dok je Jayson Tatum dodao 21 poen i pet ukradenih lopti.

NBA:
Orlando Magic - Washington Wizards 117:108 (Nikola Vučević 21p, 14sk / Bradley Beal 27p, 6as)
Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 133:132*
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 109:124 (Jeremy Lin 19p / Andre Drummond 23p, 11sk, 4bl)
Miami Heat - Indiana Pacers 102:110
Denver Nuggets - Brooklyn Nets 110:112
Utah Jazz - Boston Celtics 123:115
Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 121:110 (Willy Cauley-Stein 25p, 5sk / Karl Anthony Towns 39p, 19sk)