Premiership, 12. kolo, 11.11.2018, 13:00 h
Liverpool
Liverpool 2:0 Fulham
Fulham

Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

Nogometaši Liverpoola s 2:0 bili su bolji od posljednjeg Fulhama čime su stigli do devete pobjede u sezoni. Strijelci za nova tri boda Redsa bili su Mohamed Salah i Xherdan Shaqiri...

Prva nedjeljna utakmica 12. kola Premierhipa odigrana je na Anfieldu gdje je Liverpool produžio niz neporaženosti i barem na nekoliko sati preuzeo prvo mjesto na ljestvici.

Protivnik Redsima bio je posljednjeplasirani Fulham koji je ove sezone upisao tek jednu pobjedu. Domaćin je u konačnici slavio s 2:0, a po jedan pogodak postigao je u svakom poluvremenu.

Liverpool možda nije odigrao tako briljantno prvo poluvrijeme, ali Redsi su ostavljali dojam da je samo pitanje vremena kada će doći do vodstva. Imao je Fulham nekoliko solidnih prilika, pokušavali su Ryan Sessegnon i Andre Schürrle, ali bez prevelike opasnosti za Alissona.

Obrana posljednje momčadi lige posustala je u 41. minuti kada je Liverpool dobro istrčao kontru. Trent Alexander-Arnold krasno je u prostor proigrao Mohameda Salaha koji se sjurio u kazneni prostor i lakoćom poentirao.

Igrala se osma minuta nastavka kada je domaćin podebljao vodstvo. Centrirao je Andre Roberson, a Xherdan Shaqiri uspio je izbjeći zaleđe i krasno poentirati iz voleja u suprotni kut.

Rezultat se do kraja utakmice više nije promijenio. Dejan Lovren odgledao je cijelu utakmicu s klupe.