Bundesliga, 11. kolo, 11.11.2018, 18:00 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 3:0 Schalke 04
Schalke 04

Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

U posljednjoj utakmici 11. kola njemačke Bundeslige do pobjede je stigao Eintracht koji je postigao tri pogotka u drugom poluvremenu protiv Schalkea, a za prvi je asistirao Ante Rebić koji je odigrao cijeli susret...

Šestu pobjedu u sezoni upisao je Eintracht Frankfurt koji je pred domaćim navijačima bio bolji od Schalkea s 3:0. Današnjim slavljem domaćin se bodovno izjednačio s Bayernom na 20 bodova te stigao do četvrtog mjesta. Za drugoplasiranim trenutno zaostaje tek tri boda.

S druge strane, Schalke se i dalje muči s formom u Bundesligi, danas je upisao ukupno sedmi poraz. Držali su gosti 0:0 u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta Eintracht je ipak uspio slomiti otpor protivnika i doći do pobjede.

Nakon nešto više od sat vremena igre domaćin je stigao do vodstva kada je Ante Rebić proigrao Luku Jovića koji je zaobišao protivničkog braniča, ušao u kazneni prostor i matirao suparničkog vratara.

Isti je igrač pogodio i u 73. minuti. Ovoga puta u ulozi asistenta našao se Filip Kostić koji je proigrao Jovića na deset metara od gola, a srpski nogometaš snažnim udarcem isprve zatresao mrežu. Do kraja utakmice domaćin je postigao još jedan pogodak, nakon velike gužve u kaznenom prostoru poentirao je Sebastien Haller.

Rezultat se do kraja nije promijenio. Ante Rebić odigrao je svih 90 minuta u redovima pobjedničke momčadi.