Branimir Korać • četvrtak, 15.11.2018.

Bogat program u NBA ligi je iza nas, a prvi nastup u dresu Minnesote imao je Dario Šarić. Predstavio se na dobar način, odigrao je dobrih prvih 20 minuta i pokazao da će kada se uigra s momčadi puno značiti Wolvesima...

Dario Šarić upisao je prve minute u svojoj novoj momčadi i može biti zadovoljan. Minnesota je pobijedila, on je ostavio solidan dojam i pokazao kako će Minnesota imati puno koristi od njega. Na parketu je proveo 20 minuta i ubacio devet poena (2/5 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka, dvije osvojene lopte i asistenciju.

Šarić je krenuo s klupe dok je Robert Covington krenuo u startnoj petorci i obojica su ostavili dobar dojam već u prvom nastupu za svoju novu momčad. Wolvesi su kontrolirali dvoboj i na krilima Andrewa Wigginsa i Karl-Anthonyja Townsa došli do pobjede.

Na drugoj strani Anthony Davis ne može biti zadovoljan, izostao je doprinos igrača s klupe da bi Pelicansi nešto napravili u ovom dvoboju gdje su starteri New Orleansa odradili svoj posao.

Towns je bio prvo ime susreta s 25 poena i 16 skokova, Wiggins je dodao 23 poena i šest skokova, a Jeff Teague 14 poena i 14 asistencija. Kod poraženih E'Twaun Moore upisao je 31 poen, Davis 29 uz 11 skokova, Nikola Mirotić 16 poena uz deset skokova, a Jrue Holiday 14 poena uz deset asistencija.

A bivša Šarićeva momčad, Philadelphia, u debiju Jimmyja Butlera upisala je poraz. Gostovali su Sixersi kod Orlanda i izgubili sa 111:106 unatoč triple-doubleu Joela Embiida. Butler je igrao 33 minute i za to vrijeme ubacio 14 poena uz četiri skoka.

Embiid je imao fantastičan ulazak u utakmicu, bio je prvo ime Sixersa u prvom poluvremenu, a onda je u drugom dijelu šuterski potpuno stao i završio utakmicu sa šutom iz igre 6/20, 19 poena, 13 skokova i deset asistencija. JJ Redick na kraju je bio prvi strijelac Sixersa s 22 poena čemu je dodao šest asistencija, a kod pobjednika Nikola Vučević ubacio je 30 poena i uhvatio osam skokova.

Washington Wizardsi lako su se obračunali s Cleveland Cavaliersima koje su pregazili sa 119:95. Od početka Wizardsi su dominirali i nisu ostavili nikakve šanse Cavsima kojima i dalje nedostaje poveći broj igrača.

Ante Žižić ukupno je odradio 15 minuta i za to vrijeme je ubacio dva poena (1/1 za dva, 0/2 slobodna) čemu je dodao tri skoka, ali i pet osobnih pogrešaka.

Bradley Beal bio je najefikasniji kod domaćina s 20 poena, a Otto Porter dodao je 15 poena. Kod Cavsa Collin Sexton bio je na 24 poena, a David Nwaba 11 uz sedam skokova.

Neočekivani domaći poraz upisali su Toronto Raptorsi koji su ugostili Detroit Pistonse i izgubili 106:104. Veliku prednost domaćin je uspio prokockati u drugom poluvremenu, a pobjedu Pistonsima na isteku vremena donio je Reggie Bullock.

Sjajnu utakmicu odigrao je Blake Griffin s 30 poena i 12 skokova, a double-double upisao je i Andre Drummond s 11 poena i 14 skokova. Kod domaćina Kawhi Leonard završio je s 26 poena i devet skokova.

Pobjedu su očekivali i Milwaukee Bucksi koji su ugostili Memphis Grizzliese, ali također su poraženi i to sa 116:113. Nije domaćinu pomogla niti odlična utakmica Giannisa Antetokounmpa koji je ubacio 31 poena (10/14 iz igre) i uhvatio devet skokova. Marc Gasol kod pobjednika je imao 29 poena i pet skokova.

Hezonjini Knicksi teško su stradali u gostima kod Thundera sa 128:103. Odmah su domaćini pokazali Knicksima što ih očekuje, stvorili vrlo visoku prednost i mirno priveli susret kraju.

Hezonja se uklopio u sivilo New Yorka i za 22 minute ubacio je šest poena (3/7 za dva. 0/2 za tri) uz šest skokova, dvije asistencije i tri izgubljene lopte. Paul George bio je najbolji kod pobjednika s 35 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Katastrofalnu utakmicu odigrali su Jazzeri u gostima kod Mavericksa gdje su poraženi sa 118:68. U drugom poluvremenu Jazzeri su ubacili samo 22 poena i zadnju četvrtinu izgubili s vrlo ružnih 34:9.

Phoenix Sunsi iznenadili su Spurse i svladali ih sa 116:96, a minute je dobio i Dragan Bender, njih četiri, a za to vrijeme ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/1 za tri) uz skoka. Sunsi iskoristili loš dan LaMarcusa Aldridgea i neigranje Rudyja Gayja te su slavili predvođeni s 27 poena TJ-a Warrena.

U velikom dvoboju u Los Angelesu Lakersi su svladali Blazerse sa 126:117. Domaćini su imali raspoloženog LeBrona Jamesa koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Lakersa s 44 poena (8/13 za dva, 5/6 za tri, 13/15 slobodna), deset skokova i devet asistencija. Javale McGee dodao je 20 poena dok Ivica Zubac nije igrao, a kod Portlanda Damian Lillard bio je na 31 poenu, 11 asistencija i osam skokova.