Gorica do treće pobjede protiv Splita, Hermes Analitica lako kroz Trnsko

Marjan Kreševac • subota, 17.11.2018.

U posljednjim susretima 7. kola HT Premijer lige KK Gorica je na svom parketu dočekala Split i upisala svoju treću pobjedu u Prvenstvu Hrvatske. Ove subote je bila bolja za deset poena, 97:87, dok je Hermes Analitica slavila na gostovanju u Trnskom kod Bosca sa 103:92...

Susret u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici nije počeo baš najbolje za domaće košarkaše koji su na početku djelovali dosta uspavano te su time dopustili košarkašima Splita da već nakon minute i pol igre dođu u 6:0 vodstvo.

Na njihovu sreću razbudili su se na vrijeme i nisu dopustili veće odvajanje gostiju. Iako su kroz cijelu četvrtinu kaskali ipak su je na kraju uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 22:21.

I druga četvrtina bila je izjednačena, igralo se uglavnom koš za koš tako da se na odmor otišlo rezultatom 48:45 za domaće. Nakon povratka iz svlačionice Gorica je puno bolje reagirala i treću četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 23:18 što joj je osiguralo osam poena prednosti na početku zadnje dionice susreta.

Usprkos silnom trudu gostiju da dođu do preokreta to im nije uspjelo do posljednjeg sučevog zvižduka.

Košarkaše Gorice do pobjede je predvodio Ivan Majcunić s 21 košem, a vrijedi svakako izdvojiti i odlično raspoloženog Marka Bakovića koji je uz 16 koševa pridodao i pet skokova. Kod gostiju valja spomenuti Maja Kovačeviča koji je postigao 26 poena uz jedan skok i tri asistencije.

Susret u Trnskom između Bosca i Hermes Analitice započeo je bez izrazite želje za igranjem obrane na obje strane. Nakon prvih deset minuta susreta rezultat na semaforu glasio je 27:33.

Očigledno su treneri svojim igračima u pauzi između četvrtina očitali bukvicu jer stisnulo se u obrani što je imalo za posljedicu 18:19 u drugih deset minuta susreta. Pokušali su domaći uhvatiti priključak do kraja utakmice, ali to im nije pošlo za rukom tako da su na kraju morali priznati poraz 92:103.

Kod zagrebačkih košarkaša valja istaknuti učinak Mladena Primorca koji je za 37 minuta na parketu upisao 25 koševa i pridodao 12 skokova i pet asistencija. Nažalost, Primorac je ostao usamljen, a sam nije mogao dobiti utakmicu. Kod gostiju istaknuo se Ante Krapić s 21 košem, 11 skokova i tri dodavanja.