Bosco razbio Cedevitu, Hermes Analitica u četvrtoj četvrtini slomila Zadar

Petar Jenjić • petak, 23.11.2018.

Dva iznenađenja vidjeli smo u osmom kolu HT Premijer lige. Prvu pobjedu sezonu, i to protiv Cedevite, upisao je Bosco, dok je odličnom posljednjom četvrtinom Hermes Analitica slomila Zadar i stigla do slavlja...

Utakmica između prve i posljednje momčadi otišla je na stranu ekipe koja još nije znala za pobjedu ove sezone. Bosco je u potpunosti razbio drugu momčad Cedevite te slavio na domaćem terenu rezultatom 73:53.

Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio s 24:11, a prednost u nastavku susreta nije ispuštao. Naprotiv, uoči posljednjih deset minuta Bosco je imao okruglih 20 koševa viška (62:42), a Cedevita nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti.

Stjepan Tešija s 18 poena i pet skokova predvodio je Bosco, David Chavlovich dodao je 17 koševa, a Mladen Primorac 15 poena i devet skokova. Darko Bajo s 13 koševa i sedam skokova te Domagoj Bošnjak s 11 poena i šest skokova predvodili su Cedevitu.

Slično se proveo i Zadar na gostovanju kod Hermes Analitice koja je slavila rezultatom 95:79. Ipak, za razliku od utakmice Bosco - Cedevita, ovaj je susret bio izjednačeniji veći dio vremena. Uoči posljednje dionice domaćin je imao dva koša viška (69:67), a odličnih je posljednjih deset minuta zaključila s 26:12.

Najbolji je kod Hermesa bio Roko Rogić s 24 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je svoju bivšu momčad "napunio" i Jakov Vladović s 20 koševa. Zadar je predvodio William Magarity s 18 koševa i deset skokova, Mislav Brzoja ubacio je 15 poena.

Novu je pobjedu, četvrtu ove sezone, upisao i Zabok koji je na domaćem terenu bio bolji od Vrijednosnica Osijek sa 84:69. Domaćin je na poluvremenu imao 16 poena prednosti (44:28), a prednost je sačuvao sve do kraja susreta.

Krešimir Radovčić sa 17 poena i šest asistencija predvodio je Zabok, dok je Patrik Jambrović dodao 14 koševa. Ozren Pavlović bio je najučinkovitiji kod Brokera s 19 koševa, Abdul Malik dodao je 15 poena i šest skokova.