Mihaela Bradovski • petak, 23.11.2018.

Lekin Club Brugge nakon velike pobjede u ligi prvaka u gostima kod Monaca, upisao je dva poraza u nizu u belgijskom prvenstvu. Drugi je stigao u Bruggeu protiv Waregema...

Ivan Leko s Club Bruggeom još nije bio u ovakvom nizu. U zadnja tri kola uhvatio je samo jedan bod, a u zadnja dva susreta je poražen. Prvi je upisan u gostima kod Charleroija, a drugi na domaćem travnjaku protiv Waregema koji je bio bolji s 3:1.

Waregem je loše krenuo u sezonu, ali polako se budi i ovo mu je treća pobjeda u zadnja četiri kola. Slavio je i protiv Standarda iz Liegea, a još jednu pobjedu ubilježio je protiv posljednjeplasiranog Lokerena.

U Bruggeu je trebao samo 50 minuta da napuni mrežu neraspoloženog domaćina i osigura pobjedu. U 12. minuti Hamdi Harbaoui realizirao je kazneni udarac, a s dva gola na kraju prvog i početkom drugog dijela Theo Bongonda odveo je Waregem do 3:0. Brugge je u 78. minuti samo smanjio na konačnih 1:3 autogolom Davyja De Fauwa.

Ivan Leko nije koristio usluge Karla Letice i Mateja Mitrovića koji su ostali na klupi.