Mirko Alilović briljirao, Szeged nanio prvi poraz PSG-u

Branimir Korać • nedjelja, 25.11.2018.

Bivši hrvatski reprezentativac Mirko Alilović odigrao je ključnu ulogu u pobjedi Szegeda protiv PSG-a što je ujedno i prvi poraz Parižana ove sezone u Ligi prvaka...

Barcelona je nastavila seriju pobjeda, upisala je osmu u nizu i svladala u gostima Kielce 42:36. U dvoboju s velikim brojem golova obrane i vratari nisu bili na visini zadatka pa je tako i Filip Ivić ostao bez ijedne obrane i primio je deset golova.

Barca je pobjedu osigurala u zadnjih 20 minuta, u 40. minuti vodila je samo 25:24 da bi za samo četiri minute napravila seriju 6:1, potpuno se odvojila i nakon toga mirno privela dvoboj kraju.

Po devet golova postigli su Casper Mortensen i Gilberto Brito Duarte, šest je zabio Victor Tomas, a po pet Timothey N'Guessan i Aron Palmarsson. Kod domaćina Uladziaslau Kuleš bio je strijelac šest puta, a po pet golova su dodali Alex Dujšebaev, Blaž Janc, Arkadiusz Moryto i Artsem Karalek.

Zanimljivo je bilo u Bjelorusiji gdje je Vardar igrao u gostima kod Meškova i uzeo bod remiziravši 31:31. Meškov je manje od minutu i pol prije kraja vodio 31:29, no Igor Karačić smanjuje pa Škurinskij ne zabija i onda sedam sekundi prije kraja Christian Dissinger poravnava na konačnih 31:31.

Ivan Pešić bio je dobar s 12 obrana, Darko Đukić postigao je sedam golova, a Sandro Obranović četiri. Kod Vardara Dejan Milosavljev upisao je deset obrana, osam golova zabio je Dainis Krištopans, po pet Dissinger i Timur Dibirov, četiri Karačić, a tri Ivan Čupić.

Raspoloženi Mirko Alilović briljirao je u Szegedu u dvoboju istoimenog domaćina i PSG-a. Odigrao je fantastičnu utakmicu i skupio 17 obrana te nosi velike zasluge za pobjedu Szegeda 33:32 što je prvi ovosezonski poraz Parižana.

Uz Alilovića briljirao je Stefan Sigurmannsson s 11 golova, a kod gostiju Nedim Remili zabio je osam golova dok su po šest dodali Sander Sagosen i Henrik Toft Hansen.