Petar Jenjić • nedjelja, 25.11.2018.

Noćas je odigrano još šest utakmica u NBA ligi gdje su do nove pobjede stigli Cleveland Cavaliersi koji su svladali Houston Rocketse. I dalje su raspoloženi Dallas Mavericksi koji su bili bolji od Celticsa, dok je Klay Thompson zabio za pobjedu Warriorsa protiv Sacramento Kingsa...

Nakon pobjede u Philadelphiji, košarkaši Cleveland Cavaliersa upisali su još jednu pobjedu i to ponovno protiv jednog renomiranog protivnika. Na domaćem su terenu sa 117:108 bili bolji od Houston Rocketsa, upisali četvrto slavlje sezone, a Rocketsima nanijeli deveti poraz.

U prvom smo poluvremenu mogli vidjeti čak 12 promjena u vodstvu, ali u završnici druge četvrtine Cavaliersi su preuzeli vodstvo i do kraja ga više nisu ispustili. Pet minuta prije kraja gosti su smanjili zaostatak na 106:102, ali serijom 9:2 Cleveland se vraća do dvoznamenkaste prednosti i bez većih problema zaključuje utakmicu u svoju korist.

Odličan je u pobjedničkim redovima bio rookie Collin Sexton koji je susret zaključio s 29 koševa, dok je Jordan Clarkson dodao 20 poena i pet skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru. Houstonu nije pomoglo niti 40 poena i 13 asistencija Jamesa Hardena, kao ni Eric Gordon s 28 koševa.

S jako dobrim igrama nastavljaju Dallas Mavericksi koji su noćas upisali sedmu pobjedu u posljednjih devet utakmica, ujedno čak šesto uzastopno slavlje na domaćem terenu - prvi puta nakon dvije godine. Sa 113:104 bili su bolji od Boston Celticsa koji su pali na polovičan učinak (10-10).

Iako su zaostajali 11 razlike, Celticsi su do kraja prvog poluvremena smanjili na minus tri (59:56). Na ulasku u posljednju četvrtinu domaćin je imao pet koševa viška (87:82), a ključnim su se pokazale trice J.J. Baree i Wesleyja Matthewsa kojom je Dallas, četiri i pol minute prije kraja, stigao do nedostižnih 16 poena prednosti (106:90).

Maverickse su do pobjede s po 20 poena predvodili J.J. Barea (osam asistencija) i Harrison Barnes, po 15 koševa ubacili su Wesley Matthews i Luka Dončić (osam asistencija). Jayson Tatum s 21 poenom te Kyrie Irving s 19 koševa, pet skokova i šest asistencija bili su najbolji u redovima Bostona.

U odličnoj utakmici s 264 poena i 26 promjena u vodstvu do pobjede su stigli Milwaukee Bucksi koji su sa 135:129 uspjeli izboriti pobjedu protiv San Antonio Spursa te stići na omjer 14-5. S druge strane, Spursi su pali ispod 50%, sada su na devet pobjeda i deset poraza.

11 minuta prije kraja Spursi su imali prilično dobru situaciju, vodstvo od 11 razlike nakon ubačaja DeMara DeRozana (116:105). Međutim, u sjajnoj završnici, dvije i pol minute prije kraja, Bucksi su potpuno nadoknadili zaostatak te slobodnim bacanjima Giannisa Antetokounmpoa poveli sa 123:122. Pobjedu domaćina potvrdio je tricom Malcolm Brogdon osam sekundi prije isteka vremena, za nedostižnih pet razlike (134:129).

Antetokounmpo je s 34 poena, 18 skokova i osam asistencija predvodio Milwaukee, dok je Malcolm Brogdon doda 23 koša, a Khris Middleton 21 poen. DeRozan je s 34 poena i sedam asistencija predvodio Spurse, a pridružio mu se Bryn Forbes s 18 koševa.

Pobjedu su izvukli aktualni prvaci Golden State Warriorsi koji su svladali Sacramento Kingse sa 117:116, na krilima raspoloženog Kevina Duranta koji je susret zaključio s 44 poena, 13 skokova i sedam asistencija. Međutim, ni njegov učinak ne bi pomogao Warriorsima da nije bilo Klaya Thompsona.

Upravo je spomenuti Thompson priskočio na vlastiti promašaj i postavio konačan rezultat šest sekundi prije kraja. Do isteka vremena Kingsi nisu uspjeli zaprijetiti i tu je utakmici bio kraj.

Thompson je bio drugi strijelac momčadi s 31 poenom, dok je Damian Jones dodao 13 koševa i šest skokova. Buddy Hield s 28 poena i sedam skokova predvodio je Kingse, dok je Marvin Bagley III dodao 20 koševa i 17 skokova.

NBA:
Cleveland Cavaliers - Houston Rockets 117:108
Washington Wizards - New Orleans Pelicans 124:114 (Otto Porter Jr. 29p, 7sk / Julius Randle 29p, 15sk, 7as)
Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 98:105 (Russell Westbrook 16p, 10sk, 12as / Jamal Murray 22p, 8sk, 8as)
Dallas Mavericks - Boston Celtics 113:104
Milwaukee Bucks - San Antonio Spurs 134:129
Golden State Warriors - Sacramento Kings 117:116