Branimir Korać • nedjelja, 25.11.2018.

U prvim susretima nedjeljnog programa Serie A, najveće iznenađenje priredio je Chievo koji je odigrao bez pogodaka u gostima kod Napolija. Seriju remija nastavila je i Fiorentina...

Dobar niz Sassuola je zaustavljen, uspješnija je bila Parma koja je s nova tri boda skočila na šestu poziciju na ljestvici. Na svom stadionu slavila je 2:1 u susretu u kojem su sva tri gola postignuta u prvom poluvremenu.

Već u prvih 25 minuta Parma je stigla do oba pogotka i to preko Gervinha već u šestoj minuti te Brune Alvesa u 25. Sassuolo je u 36. minuti iz kaznenog udarca preko Khoume Babacara došao do smanjenja vodstva, ali bilo je to sve što je uspio napraviti.

Marko Pjaca nije bio u konkurenciji za nastup u gostima kod Bologne zbog problema s leđima, a Fiorentina nije uspjela doći do pobjede. Susret je okončan bez pogodaka, gosti su bili bliže pogotku, ali nisu uspjeli svladati domaćeg vratara.

Fiorentini je ovo čak peti remi u nizu, prvi put je nanizala pet remija još od 1990. godine.

Pogodaka nije bilo niti u Napulju gdje je Napoli razočarao i nije uspio slaviti protiv posljednjeplasiranog Chieva. Očekivala se glatka pobjeda domaćina, ali unatoč silnoj dominaciji Napoli nije uspio doći do pogotka.

Marko Rog na jednoj i Adrian Šemper na drugoj strani, nisu ulazili u igru. Lorenzo Insigne ovaj put nije bio raspoložen, propustio je nekoliko prilika i nije na najbolji način iskoristio izjednačavanje s Paolom Cannavarom po broju nastupa u Serie A (278).

Empoli je prvi put u svojoj povijesti u Serie A uspio nadoknaditi zaostatak od dva pogotka i doći do pobjede. Ostvario je to protiv Atalante koja je u gostima vodila 2:0 golovima Reme Freulera i Hansa Hateboera.

Neposredno prije gola Hateboera Francesco Caputo promašio je kazneni udarac, ali to nije obeshrabrilo domaćina. Pomoglo je to što je uspio u završnici prvog dijela doći do smanjenja zaostatka preko Antonija La Gumine.

U drugom dijelu Andrea Masiello autogolom poravnava na 2:2, a kada je Josip Iličić u 84. minuti isključen, javili su se novi problemi za goste. Potpuni preokret Empoliju je donio Matias Silvestre golom u sudačkoj nadoknadi.

Mario Pašalić ušao je u igru u 46. minuti umjesto Duvana Zapate.