Jan Šneler • nedjelja, 25.11.2018.

Derbi između Genoe i Sampdorije zatvorio je 13. kolo talijanske Serie A, a susret je završio bez pobjednika. S identičnom podjelom bodova, 1:1, završio je i dvoboj između Lazija i Milana...

Zaključeno je 13. kolo talijanske Serie A, a popularni Derby della Lanterna između Genoe i Sampdorije završio je neodlučeno. Bolju igru Genoa, koju vodi Ivan Jurić, nije uspjela okruniti pobjedom te je nastavila dugi niz bez pobjede.

Vidjeli smo vrlo uzbudljivih prvih petnaestak minuta. Nije prošlo niti osam minuta, a Fabio Quagliarella je glavom pogodio za vodstvo gostiju. Rano vodstvo gostiju nije dugo trajalo jer je devet minuta kasnije Genoa došla do izjednačenja. Precizan je s bijele točke bio Krzystof Piatek.

Nakon izjednačujućeg pogotka, domaći su krenuli vrlo intenzivno u lov na drugi gol. Posljednjih desetak minuta prvog dijela Sampdoria je opasno živjela. Prvo je Miguel Veloso odlično tukao iz slobodnog udarca u 34. minuti, da bi par minuta kasnije Romulo lijepo tukao, ali je gostujući vratar krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Piatek je mogao biti heroj u 42. minuti, ali je njegov solo prodor okončan prilično slabim udarcem koji je Emil Audero bez većih problema otklonio. Dominaciju koju je Genoa imala u prvom dijelu nije se nastavila u nastavku.

Utakmica se primirila i vidjeli smo vrlo malo akcije u drugom poluvremenu. Niti jedna momčad nije kreirala ništa posebno i susret je završio s neodlučenih 1:1. Iako nije izgubio, Jurić svakako neće biti zadovoljan remijem, a sudeći po pisanjima talijanskih medija, njegova pozicija svakim danom sve je više upitna. Da bude još nezadovoljniji, kraj susreta dočekao je na tribinama zbog isključenja u 77. minuti kada je burno reagirao na sudačku odluku.

U ranijem terminu odigran je još jedan derbi i to u Rimu gdje je Lazio ugostio momčad Milana. Očekivano zanimljiv i neizvjestan dvoboj okončan je s identičnih 1:1.

Milan je poveo u 78. minuti autogolom Wallacea, ali Lazio nije odustao i na kraju sudačke nadoknade, u 94. minuti golom Joaquina Corree izborio je remi.

Milan Badelj kod domaćina odradio je svih 90 minuta na travnjaku, a Alen Halilović već tradicionalno na klupi.