Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.11.2018.

Nakon 13 odigranih kola u španjolskom prvenstvu na vodećoj poziciji nalazi se Sevilla. Sevilla je preuzela vrh pobjedom protiv Čopovog Valladolida...

Sevilla je na vrhu La Lige, iskoristila je remi Atletica i Barcelone te ih preskočila na ljestvici i sama je na vrhu. Nije imala najbolji početak sezone, ali zato je s vremenom igrala sve bolje, u zadnja četiri kola upisala je tri pobjede i remi te je zasluženo vodeća momčad lige.

Još jednom je dominirala, bila bolji protivnik i stvarala prilike, ali isto tako i Valladolid je prijetio, no nije te prijetnje konkretizirao. Na kraju je domaćin slavio 1:0 pogotkom Andrea Silve iz 30. minute, Sarabia je fantastično okrenuo svog čuvara, zatim ubacio na peterac gdje Silva bježi pozornosti obrane i zabija za vodstvo i u konačnici pobjedu.

Kod Valladolida Duje Čop krenuo je od prve minute, a igru je napustio u 70. minuti kada ga je zamijenio Daniele Verde.

Do vrijedne pobjede došao je Villarreal koji je odmaknuo od onih najugroženijih pobjedom 2:1 protiv neugodnog Betisa. Otpor Betisa slomljen je u samo dvije minute razmaka početkom drugog dijela kada je domaćin došao do dva pogotka.

Inače u prvom dijelu Villarreal je ostao bez vrijednog veznjaka Manuela Triguerosa zbog ozljede, no unatoč tome stigao je do pobjede. Prvo je u 52. minuti Gerard Moreno zabio za vodstvo, a onda je dvije minute kasnije to vodstvo povećao Samuel Chukwueze. Gosti su u završnici susreta samo smanjili na konačnih 2:1 preko Lo Celsa.

I dalje je već predugo bez pobjede Athletic Bilbao koji je odigrao samo 1:1 na svom travnjaku protiv Getafea. Gosti su tradicionalni bili vrlo opasni iz kontranapada, domaćin je vodio golom Nolaskoaina, ali Mata je donio bod gostima.