Meškov Brest 25:30 Nexe Našice
Nexe Našice

Sjajni Nexe odnio pobjedu s teškog gostovanja kod Meškova

Mihaela Bradovski • utorak, 27.11.2018.

Rukometaši Nexea u devetom su kolu SEHA lige na gostovanju u Brestu svladali Meškov rezultatom 30:25. Ovom pobjedom momčad Hrvoja Horvata izbila je na prvo mjesto s 21 osvojenim bodom koliko ima i PPD Zagreb...

Našički sastav, baš poput zagrebačkog, nakon devet kola ima upisanih sedam pobjeda uz dva poraza, no zahvaljujući pobjedi iz međusobnog dvoboja Nexe iduće kolo čeka na prvom mjestu regionalne lige.

Meškov se ovog utorka pokazao kao tvrd orah na samom startu dvoboja, pa je tako domaći sastav nakon sedam minuta igre vodio s 4:0 dok je u idućih nekoliko napada Nexe stigao do prvih pogodaka, no oni su uglavnom postizani s linije sedam metara.

Iz napada u napad gostujuća je momčad bila sve bliže željenom ritmu pa je tako, s ulaskom u drugu polovicu prvog dijela Ante Gadža pogodio za poravnanje, a pet minuta kasnije Nexe je preko Jelinića i poveo.

Do odlaska na odmor gosti su uspješno održavali prednost, imali i dva gola prednosti, a za prvu osjetniju pobrinuo se sedam minuta nakon povratka na parket Tomi Vozab. Tih +5 donijelo je mirnoću Nexeu koji je do kraja uspješno održavao prednost te se kući vraća s važnom pobjedom.

Vozab je u ovo slavlje ugradio devet pogodaka iz 12 pokušaja, a raspoložen je bio i Halil Jaganjac koji se u strijelce upisao sedam puta uz dva promašaja. Moreno Car skupio je osam obrana.

U redovima domaćeg sastava po četiri su pogotka postigli Kulak, Đukić i Đorđić, Šime Ivić dodao je svoja dva, a toliko je postigao i Sandro Obranović. Ivan Pešić skinuo je jedan protivnički šut.