Jan Šneler • subota, 01.12.2018.

Odigrano je pet susreta 14. kola engleske Premierlige, a svakako treba izdvojiti veliku pobjedu West Hama na gostovanju kod Newcastlea. Manchester City nije imao problema protiv Bournemoutha..

Prilično uzbudljivo bilo je u danas odigranim susretima 14. kola engleske Premierlige. Većinom su igrale momčadi iz sredine i donjeg doma tablice te su ogledi bili izuzetno neizvjesni. Ipak, neke momčadi su prilično lako došle do novih bodova.

West Ham je fantastičnom predstavom potopio Newcastle na gostovanju. Domaći su bili možda čak i ofenzivniji i češće pritiskali, ali konkretnija i ubitačnija definitivno je bila gostujuća momčad. Nakon 11 minuta igre, West Ham je došao do vodstva preko Javiera Hernandeza. Newcastle je dobro odgovorio na primljeni pogodak, nastavio s napadima, imao nekoliko solidnih prilika, ali do izjednačenja nije stigao.

U 64. minuti, Hernandez još jednim pogotkom potapa sve nade domaćeg sastava. Oslabio je intenzitet igre, domaći više nisu toliko napadali kao ranije, a konačnih 0:3 postavio je Felipe Anderson pogotkom u posljednjim trenucima susreta.

Manchester City nije imao većih problema protiv Bournemoutha. Od početka do kraja susreta, domaći su imali kontrolu nad terenom, a taj kraći period u kojem je Bournemouth došao do izjednačenja prilično su bezbolno prošli. U 16. minuti Bernardo Silva je zabio za vodstvo domaćih nakon što mu se odbila točno u noge.

City je igrao vrlo kontrolirano, bez trošenja previše snage i energije, ali je u 44. minuti iz prilično teške pozicije Callum Wilson zabio za izjednačenje. Bio je to veliki šok za domaće jer do tada gostiju nije pretjerano bilo u napadu. U drugom dijelu City se uozbiljio i od početka krenuo ofenzivno. Raheem Sterling je u 54. minuti pogodio stativu, ali je tri minute kasnije ipak bio preciznije i doveo ponovno City u vodstvo.

Do kraja susreta domaći su imali kontrolu i samo se čekalo kada će potvrditi pobjedu. Dogodilo se to u 80. minuti kada je Ilkay Gundogan lagano poentirao za 3:1.

Leicester je protiv Watforda sve riješio u prvih dvadesetak minuta. Jamie Vardy je zabio u 12. minuti pogodak iz jedanaesterca, da bi desetak minuta kasnije James Maddison povećao na 2:0. Do kraja susreta, gosti se nisu uspjeli približiti Leicesteru, a u posljednjoj minuti ostali su i s igračem manje nakon isključenja Etiennea Capouea.

Brighton je slavio na gostovanju kod Huddersfielda. Domaći su došli do vodstva već nakon minute utakmice kada je strijelac bio Mathias Jorgensen. Na njihovu žalost već u 32. minuti zbog direktnog crvenog kartona ostaju bez Stevie Mounieja. Gosti to koriste te dolaze do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi preko Shane Duffyja i do kasnijeg pobjedničkog gola u 69. minuti kada je 1:2 postavio Florin Andone.

Na svom terenu Crystal Palace je slavio protiv Burnleya s 2:0. Pogotke su postigli James McArthur i Andros Townsend.