Branimir Korać • nedjelja, 02.12.2018.

U nedjeljnim poslijepodnevnim dvobojima u Serie A bilo je neizvjesno do samog kraja, poraz je upisao Ivan Jurić s Genoom i još uvijek ne zna za pobjedu otkako se treći put vratio na klupu ovog kluba...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Cagliari je rmizirao kod Frosinonea 1:1. I jednima i drugima ovo je četvrti susret zaredom bez pobjede, igralo se otvoreno i s dosta prilika, a pobjedi je bliži bio domaćin koji je vodio do 77. minute.

U 14. minuti Francesco Cassata doveo je Frosinone u vodstvo, održavao ga je do 77. minute kada je Diego Farias zabio za 1:1. U završnici susreta gosti su ostali s igračem manje zbog isključenja Nicola Barelle.

Filip Bradarić igrao je do 61. minute kada ga je zamijenio Paolo Farago, a Darijo Srna odradio je cijelu utakmicu.

Pogodaka nije bilo u dvoboju Sassuola i Udinesea, susret je okončan 0:0, a domaćin je bio puno bliže pogotku nego začahureni u obranu gosti.

Ivan Jurić nije bio na klupi Genoe zbog isključenja u prošlom kolu, no pripremao je gostovanje u Torinu gdje su mu planovi vrlo brzo pali u vodu.

Romulo je potpuno nepotrebno u samo tri minute zaradio dva žuta kartona i Genoa je od 28. minute igrala s igračem manje. Bez obzira na to gosti su poveli u 36. minuti golom Cristiana Kouamea.

No Genoi malo toga polazi za nogom ove sezone pa je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela primila dva gola. U drugoj minuti nadoknade Ansaldi je poravnao na 1:1 da bi tri minute kasnije Andrea Belotti poravnao s 11 metara.

Iznenadio je Chievo koji je ostao neporažen od Lazija remiziravši u Veroni 1:1. Chievo je i dalje jedina momčad bez pobjede, ali barem je ušao u plus s bodovima nakon što mu je Savez tri oduzeo.

Protiv Rimljana poveo je sredinom prvog dijela pogotkom Sergija Pelissiera, no Lazio se vratio sredinom drugog poluvremena kada je Ciro Immobile postavio konačnih 1:1.

Milan Badelj kod gostiju igrao je do 82. minute kada ga je zamijenio Valon Berisha.