Roma
Roma 2:2 Inter
Inter

Branimir Korać • nedjelja, 02.12.2018.

Roma i Inter zaključili su nedjeljni program u Serie A derbijem na Olimpicu, a susret je okončan bez pobjednika. Dva puta Inter je vodio i dva puta Roma se vraćala te je na kraju podjela bodova bila i najrealnija...

U 14. kolu Serie A Roma je remizirala kod kuće s Interom, a Eusebio Di Francesco nije proživljavao ugodne trenutke na klupi. Nakon dva poraza u zadnjih tjedana dana, nikako mu ne bi dobro sjeo i treći, a njegova Roma dva puta je bila u zaostatku i Inter izgledao kao momčad koja će do pobjede.

Ovaj put Rimljani su se spasili od poraza. Dva puta imali su odgovor na zaostatak u kojem su se našli te je susret okončan na najpravedniji način, remijem 2:2.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak, ali i pregršt prilika na obje strane. Inter je prijetio najčešće preko Baldea Keite koji je propustio dvije dobre prilike, ali i bio strijelac tog jedinog pogotka. Zabio ga je u 37. minuti nakon ubačaja s desne strane kada je dobro reagirao i zakucao loptu u mrežu.

Roma je vrlo brzo u drugom poluvremenu došla do poravnanja i to krasnim pogotkom Cengiza Undera. Primio je loptu i dobro opalio s više od 20 metara, ona je otišla u sam kut uz vratnicu i Rimljani su poravnali na 1:1.

Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 66. minute kada je Mauro Icardi odličnim skokom bio najviši u kaznenom prostoru, zakucao loptu u mrežu nakon ubačaja Marcela Brozovića iz kornera i tako vratio prednost na stranu gostiju.

No Brozović je nakon asistencije sudjelovao i u pogotku Rimljana, naime u 74. minuti lopta ga je pogodila u ruku u kaznenom prostoru, a nakon pregledavanja snimke dosuđen je kazneni udarac. Realizirao ga je Aleksandar Kolarov i postavio konačnih 2:2.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, ostalo je 2:2 čime se Inter vratio na drugu poziciju dok je Roma tek sedma.

Brozović je osradio cijelu utakmicu dok je Ivan Perišić napustio igru u 81. minuti kada ga je zamijenio Lautaro Martinez. Šime Vrsaljko nije ulazio u igru dok je Ante Ćorić zbog ozljede van kadra.