Branimir Korać • utorak, 04.12.2018.

Odigrana su prva tri susreta 15. kola Premiershipa, a Manchester City nastavio je pobjednički niz. Slavio je u gostima kod Watforda, a vrijednu pobjedu upisao je Bournemouth koji je napokon prekinuo niz poraza...

Još od ožujka 1989. godine Watford ne zna za pobjedu protiv Manchester Cityja. Na novu će još malo pričekati, a u 15. kolu Premiershipa poražen je s 2:1 na Vicarage Roadu. Ovo je 14. međusobni dvoboj ovih momčadi od te posljednje pobjede Watforda i 12. pobjeda Cityja.

40 minuta lomio je City otpor Watforda, deset minuta ranije opasno je visio i spasio ga je Ederson kada je u odličnoj situaciji ostao Deeney, a u već spomenutoj 40. minuti gosti su poveli. Leroy Sane bio je strijelac prsima na ubačaj Riyada Mahreza. Mladi Nijemac sjajno se snašao i prevario domaćeg vratara.

Odmah na startu drugog dijela i drugi pogodak za goste. Odlična lopta u 16 metara za Gabriela Jesusa koji je vraća prema Mahrezu u sredini, a on bez većih problema zabija za 2:0. Domaćin je u završnici susreta preko Abdoulayea Doucourea smanjio na 2:1 i pet minuta prije kraja vratio zanimljivost, još je jednu priliku imao Deeney, ali osrala je prednost na strani Cityja koji odnosi puni plijen.

Domaću pobjedu upisao je Bournemouth koji je s 2:1 bio bolji od Huddersfielda i tako napokon prekinuo seriju poraza. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu, a domaćin je slavio iako ničim nije impresionirao i Huddersfield je bio bolji protivnik.

Callum Wilson i Ryan Fraser bili su strijelci za domaćina već u prvih 25 minuta, Terence Kongolo smanjio je za goste u završnici poluvremenu, no unatoč velikoj inicijativi gostiju u drugom dijelu, rezultat se više nije mijenjao.

Iako je igrao s igračem manje od 28. minute, Brighton je svladao Crystal Palace s 3:1. Glenn Murray doveo je domaćina u vodstvo već u 24. minuti iz kaznenog udarca da bi četiri minute kasnije Shane Duffy povukao jedan od glupljih poteza kola i udario glavom protivničkog igrača izravno pred sucem koji ga je gledao. Naravno, morao je u svlačionicu.

Iako je ostao s igračem manje, Brighton je nastavio puniti mrežu gostiju i do odmora je stigao do još dva gola. Prvo je zabio Leon Balogun, a zatim i Florin Andone. Sve što su gosti napravili bilo je smanjenje na 3:1 u 81. minuti preko Luke Milivojevića iz kaznenog udarca.

Do pobjede je stigao West Ham koji je u Londonu s 3:1 bio bolji od Cardiffa. Tko zna kako bi se susret raspleo da je Joe Ralls realizirao kazneni udarac krajem prvog dijela, no nije i u prvih 15 minuta drugog poluvremena West Ham s dva gola Lucasa Pereza i jednim Michaila Antonija otišao je do tri gola prednosti. Cardiff je u finišu tek smanjio preko Josha Murphyja.