Branimir Korać • srijeda, 05.12.2018.

Prva tri susreta 16. kola francuskog prvenstva nisu ponudila golijadu, najviše pogodaka viđeno je u Amiensu gdje je Monaco slavio s 2:0. Derbi je odigran u Montpellieru, a i tu su gosti bili uspješniji...

U derbiju 16. kola francuskog prvenstva Montpellier je ugostio Lille i tražio pobjedu kojom bi učvrstio drugu poziciju, ali na kraju je upisao poraz. Ovom pobjedom Lille ga je čak i prestigao na ljestvici te je on sada prvi pratitelj PSG-a.

Odluka je pala već u šestoj minuti kada je Nicolas Pepe dobro reagirao na dodavanje Ikonea, došao je do lopte malo ukoso i odmah pogodio za vodstvo. Bio je to ujedno i jedini pogodak na susretu, domaćin do kraja utakmice iako je pokušavao doći do pogotka, nije uspio.

Nice je nastavila niz bez poraza, ali ne može biti zadovoljna ishodom. Ugostila je Angers i remizirala bez pogodaka. Mateo Pavlović odradio je cijelu utakmicu i dobro se nosio s Marijom Balotellijem. U završnici susreta Angers je ostao s igračem manje zbog isključenja Ludovica Butellea u 93. minuti. Vratar Angersa istrčao je kako bi došao do lopte prije domaćeg igrača, ali na 30 metara igrao je rukom. Kako gosti više nisu imali mogućnost zamjene, na vrata je stao Baptiste Santamaria, ali nije bio na mukama.

Monaco je upisao gostujuću pobjedu kod Amiensa koji je jednako tako u problemima. Domaćin je u slobodnom padu, igra več neko vrijeme loše, a ovdje je to Monaco iskoristio i slavio s 2:0.

Oba gola Monaco je zabio iz kaznenog udarca, a oba puta strijelac je bio Radamel Falcao. U sudačkoj nadoknadi Amiens je ostao i s igračem manje zbog isključenja Bakayea Dibassyja.