Jan Šneler • srijeda, 05.12.2018.

Odigrana su tri susreta šesnaestine finala Kupa Italije, a posebnu pažnju pridajemo pogotku Frana Brodića u porazu njegove Catanije...

Najzanimljivije je svakako bilo u ogledu Novare i Pise, ali hrvatski navijači svakako će se obradovati dobroj predstavi Frana Brodića koji je postigao pogodak u porazu Catanije od Sassuola.

U vrlo napetom susretu, Novara je slavila s 3:2. Gosti su došli do vodstva u 16. minuti preko Michelea Marconija. Slavlje nije dugo trajalo jer je već šest minuta kasnije Diego Peralta donio izjednačenje svojoj momčadi.

U nastavku susreta, puno bolje igrali su domaći koji su u 53. minuti došli do vodstva. Strijelac za 2:1 bio je Davide Bove. Činilo se da Pisa nema snage za povratak, ali je Francesco Lisi dvadesetak minuta do kraja vratio goste u igru. Taman kad se činilo da će gosti uspjeti izdržati, Jacopo Manconi je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:2 i odveo Novaru u osminu finala gdje ih čeka Lazio.

Potpuno zasluženo do prolaza je došao i Sassuolo u susretu protiv Catanije. Poveli su domaći u 14. minuti preko Alessandra Matrija, no četiri minute prije kraja poluvremena hrvatski napadač Fran Brodić zabio je za 1:1. Bolju igru Sassuolo je okrunio pogotkom Manuela Locatellija u 80. minuti i osigurao plasman u osminu finala gdje će ići u goste Napoliju.

Slično kao Sassuolo, prolaz u osminu finala osigurao je Cagliari. Na gostovanju u Veroni kod Chieva, Cagliari je pogocima Alberta Cerrija i Fabia Pisacanea došao do slavlja. Pogodak za domaćine djelo je Mehdi Lerisa. Niti Cagliari neće imati lagan posao jer ih čeka Atalanta u sljedećoj fazi. Napomenimo za kraj kako je u dresu Chieva svih 90 minuta odigrao vratar Adrian Šemper. Kod Cagliarija, Marko Pajač igrao je do 78. minute, dok je Darijo Srna ušao u igru u 86. minuti.