La Liga, 15. kolo, 08.12.2018, 13:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 3:0 Deportivo Alaves

Petar Jenjić • subota, 08.12.2018.

U utakmici 15. kola španjolske Primere Atletico Madrid s 3:0 bio je bolji od Alavesa te se barem privremeno izjednačio s Barcelonom na prvom mjestu. Prvi pogodak bio je djelo Nikole Kalinića iz 25. minute...

Novo, 15. kolo španjolske Primere otvorili su trećeplasirana i četvrtoplasirana momčad prvenstva. Atletico Madrid na svojoj je "Wandi Metropolitano" dočekao Alaves kojeg je porazio s 3:0, a prvi pogodak postigao je Nikola Kalinić.

Hrvatski nogometaš tako se u drugom uzastopnom startu u početnoj jedanaestorici upisao u strijelce. Ovom pobjedom Atletico se barem privremeno izjednačio s Barcelonom na prvom mjestu s 28 bodova.

Nismo mogli vidjeti briljantno prvo poluvrijeme, kako od jedne, tako i od druge momčadi. Ipak, nešto čvršće u sredini i u obrani stajali su domaćini koji su svoju najveću priliku iskoristili za dolazak do vodstva.

Igrala se 25. minuta kada je Simeoneova momčad postigla vodeći pogodak. S desne je strane u peterac ubacio Santiago Arias, a na loptu je natrčao Nikola Kalinić i pospremio ju u mrežu.

Odmah na startu drugog poluvremena Atletico je mogao povećati vodstvo. Ubacio je Antoine Griezmann iz kornera, najbolje se snašao Jose Gimenez čiji je udarac glavom završio na okviru gola.

Upravo se Griezmann pobrinuo kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika. Francuz je poentirao u 82. minuti nakon krasno istrčane kontre i proigravanja Vitola. Konačan rezultat, šest minuta kasnije, postavio je Rodrigo.

Nikola Kalinić igru je napustio u 58. minuti.