Jan Šneler • subota, 08.12.2018.

Odigrani su ranopopodnevni subotnji susreti 14. kola Bundeslige, a prije svega trebamo izdvojiti pobjedu Borussije Dortmund u derbiju kod Schalkea. U strijelce se, između ostalih, upisao i hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić...

U subotu poslijepodne odigrano je pet susreta 14. kola njemačke Bundeslige. Odlični susreti, čak 14 postignutih pogodaka i rasplet jednog od najvećih njemačkih derbija između Borussije Dortmund i Schalkea.

Pisali smo u najavi kako Borussia Dortmund dolazi u Gelsenkirchen u statusu favorita, a gosti su to pokazali i u samom susretu. U prvom dijelu su kontrolirali susret i sreća za Schalke je što gosti nisu vodili s više pogodaka prednosti. Borussia je došla u vodstvo već nakon sedam minuta kada je Thomas Delaney iskoristio nepažnju obrane i glavom zakucao loptu u mrežu.

Bolju igru gosti nisu iskoristili, iako su Paco Alcacer i Jadon Sancho imali solidnih prilika. U nastavku susreta, igra je bila prilično mirna, a onda je došla 61. minuta. Marco Reus je nesmotreno napravio prekršaj u kaznenom prostoru i Schalke je dobio priliku za izjednačenje. Iz kaznenog udarca precizan je bio Daniel Caligiuri.

Iako su izjednačili, igra domaćih se nije promijenila i gosti su ponovno krenuli s pritiskom. On je urodio plodom jer je u 74. minuti Sancho zabio za 1:2 i potopio nade Schalkeu. Do kraja susreta gosti su mogli povećati vodstvo, ali je Raphael Guerreiro pogodio stativu.

Bayern je uvjerljivo slavio protiv rivala Nürnberga. Sve su riješili domaći u prvih pola sata koja je Robert Lewandowski okrunio s dva pogotka. Bayern je bio dominantan, Nürnberg se praktički nije vidio cijelu utakmicu i pogotkom Francka Riberyja u 56. minuti zaključio susret s 3:0.

Ova pobjeda svakako puno znači Niki Kovaču jer Bavarci nižu pobjede, a i konačno su se vratili na drugo mjesto ljestvice. Ipak, devet bodova zaostatka za vodećom Borussijom je i dalje jako puno.

Uzbudljivo je bilo i u susretu Wolfsburga i Hoffenheima. Gosti su bili bolji tijekom cijelog susreta, ali su na kraju morali spašavati bod. Hoffenheim je u vodstvo stigao u četvrtoj minuti kada Ishak Belfodil koristi asistenciju Andreja Kramarića i zabija za vodstvo gostiju. Iako su vodili, gosti nisu povećali vodstvo i uslijedila je kazna domaćih.

Furiozno su zabili dva pogotka i doveli Hoffenheim u neugodnu situaciju. Prvo je u 28. minuti Emin Bičakčić nespretno reagirao i poslao loptu u svoju mrežu da bi tri minute kasnije Daniel Ginczek zabio za 2:1.

Već po poznatom receptu, spas je došao u vidu Kramarića koji je u 71. minuti odlično reagirao i zabio za konačnih 2:2. Osim Kramarića, na susretu je u dresu Wolfsburga nastupio i Josip Brekalo. On je ušao u igru u 66. minuti.

Istaknimo za kraj pobjede Freiburga i Bayer Leverkusena. Freiburg je na svom terenu potopio RB Leipzig pogocima Nilsa Petersena, Gian-Luca Waldschmidt i Mikea Frantza. Bayer je pogotkom Alaria u 75. minuti stigao do pobjede protiv Augsburga. Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav.