Dramatična završnica na Baldekinu otišla na stranu Zaboka, Rogić zabio za pobjedu Hermesa protiv Gorice

Petar Jenjić • subota, 08.12.2018.

Odigrane su još tri utakmice devetog kol HT Premijer lige u kojem nije nedostajalo uzbuđenja. Roko Rogić zabio je tricu za pobjedu Hermesa protiv Gorice, dok je Martin Junaković promašio šut za pobjedu Šibenika. Slavilo je i Škrljevo koje je u Trnskom bilo bolje od Bosca...

Vrlo zanimljivo bilo je u Velikoj Gorici gdje je do pobjede u posljednjim sekundama utakmice stigla Hermes Analitica koja je slavila sa 99:98. Peta je to njihova uzastopna pobjeda kojom je trenutno stigla na omjer 6-3.

Nešto manje od minute prije kraja domaćin je imao vodstvo 97:94, nakon čega su gosti radili prekršaje za slobodna bacanja. Samo jedno od četiri pogodili su igrači Gorice koja je 14 sekundi prije kraja imala dva koša viška (98:96). Na drugoj strani tricu je pogodio Roko Rogić za vodstvo Hermesa, a domaćin je nakon toga promašio posljednji napad.

Rogić je predvodio Hermes do pobjede s 24 poena, sedam skokova i osam asistencija, dok je Hrvoje Garafolić dodao 22 koša i pet skokova. Ivan Vučić s 23 koša i pet skokova te Marko Baković s 18 poena i pet skokova bili su najbolji kod Gorice.

Dvoboj posljednje i pretposljednje momčadi lige otišao je na stranu Škrljeva koje je stiglo do treće pobjede sezone. Gosti su slavili protiv Bosca u Trnskom rezultatom 93:88 te ga tako ostavili na posljednjoj poziciji na omjeru 1-8.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, a o tome dovoljno govori i konačan rezultat (50:50). U trećoj se četvrtini bude gosti te uoči posljednjih deset minuta imaju deset koševa viška. Iako su pet i pol minuta prije kraja imali 12 poena prednosti (84:72), Bosco u samoj završnici uspijeva doći na samo minus tri (89:86). Međutim, više od toga nije išlo.

Siniša Štemberger s 15 koševa bio je najbolji kod Škrljeva, Stipe Krstanović, Josip Barnjak i Brian Williams dodali su po 14 poena. Apsolutno prvo ime Bosca bio je Mladen Primorac koji je susret zaključio s 38 poena i osam skokova.

Još jednu dramatičnu utakmicu gledali smo na Baldekinu gdje je do pobjede u posljednjim sekundama utakmice stigao Zabok koji je sa 73:72 bio bolji od Šibenika. Peta je ovo pobjeda Zaboka ove sezone, a treća uzastopna.

Nešto više od dvije minute prije kraja gosti su imali vodstvo 70:65, ali Martin Junaković s pet poena donio je svojoj momčadi poravnanje, a Toni Nakić i vodstvo 72:70. 17 sekundi prije kraja Zabok ponovno prelazi u vodstvo, Junaković je na drugoj strani šutirao za pobjedu, međutim, nije bio precizan.

Ivan Batur s 29 poena i sedam skokova predvodio je Zabok do pobjede, Antonio Črnjević dodao je 12 koševa i osam skokova. Domagoj Šarić sa 17 koševa i Martin Junaković s 15 poena i šest asistencija bili su najbolji kod Šibenika.