Eibar
Eibar 4:4 Levante
Levante

Jan Šneler • nedjelja, 09.12.2018.

Fantastičnu utakmicu mogli smo gledati u 15. kolu španjolske La Lige između Eibara i Levantea. Čak osam pogodaka i preokret u posljednjim minutama moglo je vidjeti tek nešto manje od 6.000 gledatelja na stadionu "Municipal de Ipurua" u Eibaru...

Ne znamo koja bi riječ bolje opisala današnji ogled Eibara i Levantea! Golijada, osam pogodaka, čak 32 udarca Eibara, veliko vodstvo domaćih i strašan preokret Levantea te pogodak u posljednjoj minuti. Svega je bilo danas u Eibaru i stvarno smo mogli gledati pravu nogometnu ljepoticu.

Sam početak mogao je nagovijestiti fantastičnu utakmicu. Već nakon devet minuta vidjeli smo dva pogotka. U osmoj minuti Sergio Enrich doveo je Eibar u vodstvo, ali već minutu kasnije Jose Morales izjednačuje. Strašan početak imao je i svoj nastavak jer su obje momčadi bile izuzetno inspirirane.

U 25. minuti gosti dolaze do prvog vodstva. Rober je šokirao domaće navijače i zabio za 1:2. Eibar je bio bolji u prvom dijelu, pokušavao i imao velik broj prilika, no do izjednačenja nisu stigli. Ipak, sve što nisu iskoristili u prvom dijelu došlo je na naplatu u nastavku susreta.

Fantastičnih desetak minuta odigrao je Eibar. Zapravo od početka nastavka domaći su bili dominantni, ali od 57. do 65. minute bili su besprijekorni. Prvo je u 57. minuti Gonzalo Escalante donio Eibaru izjednačenje, da bi četiri minute kasnije Charles bio precizan s bijele točke.

Isti igrač je u 65. minuti odličnom reakcijom u šesnaestercu postavio 4:2. Činilo se da će Eibar lagano dobiti utakmicu, gosti nisu nimalo nalikovali na momčad koja bi mogla doći do preokreta, a sada je jasno da su to pomislili i domaći.

Ipak, nogomet je ponekad pokvaren i iskoristi svako opuštanje. U 75. minuti Tono je tukao, lopta je prevarila domaćeg vratara i Levante je smanjio. Čak ni tada gosti nisu djelovali kao momčad koja će uspjeti u svom naumu, ali u sudačkoj nadoknadi Borja Mayoral je uspješno poentirao i zabio za nevjerojatnih 4:4.