Jan Šneler • nedjelja, 09.12.2018.

Sjajnom i efikasnom predstavom, Betis je u 15. kolu španjolske La Lige stigao do slavlja protiv Raya Vallecana. Ovom pobjedom, domaći su stigli do sedmog mjesta te im je mjesto u Ligi prvaka udaljeno svega četiri boda...

Efikasnost i sjajno korištenje prilika puno su važniji od broja dodavanja, posjeda i ukupnog broja prilika. Ako to već nisu znali, danas jako dobro znaju igrači Betisa koji su uputili svega tri šuta u okvir gola protivnicima i postigli dva pogotka.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično dosadno. Obje momčadi su čvrsto držale svoje pozicije, Betis je bio nešto aktivniji, no niti jednu ozbiljniju priliku nisu stvorili. Gosti su imali nekoliko pokušaja, ali i to je bilo daleko od sigurnih situacija.

U nastavku susreta vidjeli smo dva pogotka. Rayo Vallecano je bolje otvorio poluvrijeme, no Betis je izdržao rani pritisak i u 59. minuti došao do vodstva. Jordi Amat napravio je nepotreban prekršaj u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je precizno izveo Giovani Lo Celso.

Betis je mogao malo primiriti ritam utakmice, a u 76. minuti potpuno su dotukli goste. Sidnei je sve sam napravio i pogodio za 2:0. Veći broj izmjena u završnim minutama potpuno je razbio ritam igre i domaći su došli do važna tri boda. Gosti još uvijek ostaju u borbi za ostanak.