Bayern u gostima razbio Hannover, zaustavljen Kramarićev niz pogodaka

Petar Jenjić • subota, 15.12.2018.

Odigrano je pet utakmica 15. kola Bundeslige u kojem je zaustavljen niz pogodaka Andreja Kramarića u dresu Hoffenheima. Do rutinske pobjede stigao je Bayern kod Hannovera, dok je Stuttgart na krilima Marija Gomeza bio bolji od Herthe...

Hannover - Bayern 0:4

S pobjedama u Bundesligi nastavljaju nogometaši Bayerna koji su danas upisali treću uzastopnu pobjedu, a devetu ukupno ove sezone. Momčad Nike Kovača bez većih je problema slavila u gostima kod Hannovera s 4:0 i tako ga ostavila unutar zone za ispadanje.

Gosti su poveli već nakon dvije minute igre kada je loptu na rubu šesnaesterca dočekao Joshua Kimmich i krasnim udarcem iz voleja zatresao mrežu. Lopta je u gol završila nakon 62 sekunde igre što je najbrži pogodak Bayerna u Bundesligi od travnja 2012. godine kada je nakon samo 24 sekunde poentirao Mario Gomez.

Nakon nešto manje od pola sata igre Bavarci su podebljali vodstvo, nakon jednog kornera lopta je došla do Davida Alabe na rubu kaznenog prostora, a austrijski nogometaš sjajnim je udarcem pogodio pod samu gredu.

Osam minuta po ulasku u drugo poluvrijeme Bayern je potvrdio pobjedu svojim novim pogotkom, Serge Gnabry dobio je loptu na rubu šesnaestera, ušao u kazneni prostor i uz manje poteškoće uspio poslati loptu u gol. Konačan rezultat postavio je Robert Lewandowski koji je glavom poentirao nakon ubacivanja Kimmicha.

U dresu domaćina u igru je u 73. minuti ušao Josip Elez.

Augsburg - Schalke 1:1

Nakon četiri uzastopna poraza Augsburg je stigao do boda, na domaćem je terenu odigrao 1:1 protiv Schalkea koji i dalje ne pronalazi pravu formu te se i dalje nalazi u donjem dijelu ljestvice.

Nije najbolje reagirao gostujući vratar na jedan centaršut u 13. minuti. Lopta se odbila do Michaela Gregoritscha koji glavom skreće loptu u gol.

Pritisak gostiju na početku drugog poluvremena urodio je plodom u 53. minuti kada je sjajno s dvadesetak metara pogodio Daniel Caligiuri.

Stuttgart - Hertha 2:1

Drugu pobjedu u posljednje četiri utakmice, a četvrtu ukupno u sezoni upisao je Stuttgart koji je nakon preokreta bio bolji od berlinske Herthe. Slavio je na krilima Marija Gomeza koji je postigao oba pogotka.

Poveli su gosti u 38. minuti. Nakon lijepo odigrane akcije sam je na osam metara bio Maximilian Mittelstadt koji je uz odbijanac pospremio loptu u gol.

Nakon nešto više od sat vremena igre domaćin je izjednačio, strijelac je bio Mario Gomez koji je tako prekinuo sušu golova u Bundesligi nakon dugačke 682 minute.

Isti je igrač nastavio u istom ritmu i nešto kasnije, točnije u 76. minuti kada je Stuttgartu donio preokret. Ubacio je Christian Gentner, a Gomez glavom poentirao za 2:1. Bio je to ujedno njegov 100. pogodak za sadašnju momčad.

Borna Sosa u dresu domaće momčadi u igru je ušao u 86. minuti.

Fortuna Düsseldorf - Freiburg 2:0

Do treće pobjede sezone stigla je Fortuna Düsseldorf koja je na domaćem terenu bila bolja od Freiburga s 2:1 i tako mu nanijela šesti poraz u sezoni. S obzirom na pobjedu Stuttgarta, Fortuna ostaje u zoni za ispadanje još barem neko vrijeme.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a domaćin je do vodstva stigao nakon kornera u 55. minuti. Izveo ga je Takashi Usami, a najviši u skoku bio je Kaan Ayhan koji je glavom pospremio u mrežu. Isti je igrač potvrdio pobjedu svoje momčadi u 79. minuti.

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 0:0

Četvrti uzastopni remi u Bundesligi upisao je Hoffenheim koji je na domaćem terenu odigrao bez pogodaka protiv Borussije Mönchengladbach. Takav razvoj situacije značio je i kraj niza Andreja Kramarić koji je postigao golove u devet uzastopnih utakmica.

Hrvatski nogometaš i danas je krenuo u početnoj postavi, međutim, bio je zamijenjen u 63. minuti.