Premiership, 17. kolo, 16.12.2018, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 3:1 Manchester United
Manchester United

Shaqiriju trebalo samo deset minuta da sruši Manchester United, Klopp nadmudrio Mourinha

Branimir Korać • nedjelja, 16.12.2018.

Derbi između Liverpoola i Manchester Uniteda u konačnici je bio zanimljiv i ponudio je puno uzbuđenja, a Redsi su zasluženo slavili. Odnijeli su pobjedu 3:1, David de Gea svih 90 minuta bio je kao na streljani i Mourinhova momčad zasluženo je poražena...

U pravo vrijeme Jürgen Klopp povukao je ključnu izmjenu, izvadio je u 70. minuti iz igre Nabyja Keitu i poslao na travnjak Xherdana Shaqirija koji je s dva gola do 80. minute riješio pitanje pobjednika.

U odličnom i dinamičnom susretu Liverpool je konstantno napadao, Manchester United bio je pod pritiskom, a na kraju je domaćin imao čak 36 udaraca prema golu, David De Gea uz tri primljena gola skupio je i osam obrana, a na drugoj strani Alisson nije imao tako puno posla. Ipak primio je jedan pogodak i za njega snosi dobar dio krivice.

Od početka domaćin je pritiskao i bio bolji, a nakon nekoliko propuštenih prilika Sadio Mane u 24. minuti nakon asistencije Fabinha došao je pred De Geu i zabio za vodstvo.

Deset minuta kasnije Alisson je loše reagirao na ubačenu loptu s lijeve strane, odbio ju je točno na nogu Jessea Lingarda koji poravnava na 1:1.

United je bio zadovoljan što nije u minusu i domaćin je bio taj koji je nastavio konstantno pritiskati, a na novi pogodak ipak je morao čekati do 73. minuti.

Tada je Shaqiri odlično reagirao i odbijenu loptu od strane De Gee punom snagom uz pomoć Younga od kojeg se odbila lopta, pogodio je pod gredu.

U 80. minuti ponovno je Shaqiri u prvom planu i ponovno uz pomoć braniča Uniteda. Ovaj put pucao je s ruba 16 metara, lopta je pogodila u nogu Baillyja i završila u kutu.

Do kraja susreta uspješno je domaća momčad zadržala prednost i vratila se na vrh Premierlige. Manchester City zaostaje za Redsima bod, a United na šestom mjestu čak 19 bodova.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu i imao je jednu dobru priliku u prvom dijelu kada je iz blizine pucao visoko preko gola.